Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Trenér Nizozemska de Boer: Češi jsou bojovní a organizovaní, potřebujeme stoprocentní výkon

Nizozemsko jde do budapešťského osmifinále proti České republice z pozice mírného favorita. Trenér oranžového výběru Frank de Boer na Česku oceňuje týmovost a poukazuje, že dokázalo hrát vyrovnané zápasy proti špičkovým týmům. Bouřlivou atmosféru v Puskás aréně bere jako výhodu, neboť věří, že to pomůže i jeho hráčům.

De Boer na předzápasovém tréninku Oranjes v Budapešti
zdroj: ČTK/DPA autor: Robert Michael

"Česká republika je soudržným týmem. Oni vědí, co chtějí hrát. To, co dělají nejlépe, je podle mě to, že dostávají soupeře pod tlak. Umějí presovat. Ukázali to (v březnu) proti Belgii i proti soupeřům ve skupině. Dokázali remizovat 1:1 s finalistou minulého mistrovství světa Chorvatskem. Jsou výborní ve všech aspektech hry," řekl de Boer při on-line tiskové konferenci v dějišti zápasu Budapešti.

"Češi umějí hrát po zemi, mají hráče, kteří se dokážou dostat na hřišti vysoko. Bojují o každý míč. I v historii jsme proti nim měli velmi náročné zápasy, takže proti sobě máme těžkého soupeře. Musíme zítra podat stoprocentní výkon, abychom je porazili," dodal de Boer, který jediným gólem rozhodl vzájemné utkání na Euru 2000.

Také záložník Frenkie de Jong je přesvědčen, že Nizozemcům bude k postupu stačit jen stoprocentní výkon. "Češi jsou velmi organizovaní a disciplinovaní. Navíc mají výborné individuality. Budeme muset předvést své maximum, jinak těžko postoupíme," mínil de Jong, který byl dříve v Ajaxu Amsterdam spoluhráčem aktuálně zraněného českého křídelníka Václava Černého. "Bavil jsem se s ním, občas spolu mluvíme. Konkrétně před tímto zápasem ale ne," dodal záložník Barcelony.

Schicka bránit speciálně nemusíme

Všechny tři české góly na šampionátu dal útočník Patrik Schick, jenž se blýskl hlavně při výhře 2:0 nad Skotskem lobem z rekordní vzdálenosti 49,7 metru. "To byl fantastický gól, jeden z nejkrásnějších na celém turnaji. Myslím, že ten gól už nikdo nepřekoná. Světový gól od výborného útočníka," řekl de Boer.

"On to ukazuje i v dalších zápasech, i na klubové úrovni. Ale nebudeme ho bránit jinak, než bychom bránili normálně. Máme dobré obránce. Když se budou stoprocentně soustředit, aby ho nepustili do žádné gólové šance, myslím, že se nám to povede," dodal de Boer.

Postupující se ve čtvrtfinále utká s papírově hratelným soupeřem Dánskem. "Jsme v této části pavouka, víme, kudy vede cesta do finále. Případné další zápasy by pro nás byly výhodné, ale my se soustředíme jen na zápas s Českem. Samozřejmě postoupit do semifinále nebo finále by bylo skvělé. Ale máme dalších šest sedm týmů, které přemýšlejí stejně, které mají stejně kvalitní hráče a chtějí dojít do finále. My kvalitu máme, ale vše do sebe musí zapadnout," podotkl.

Těší se na vyprodané hlediště Puskás arény, která může být na Euru jako jediná zcela zaplněná. Převahu by mohli mít čeští příznivci. "Já jsem měl vždy rád, když byl plný stadion, ať už fanoušci jásali nebo bučeli. Vždy to má na hráče vliv, je to motivace. Myslím, že to bude skvělé i pro nás. Kvůli tomu fotbal hrajeme," završil de Boer.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články