Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Gymnastika

Češi nejsou špatní, ale pokud to budeme my, nevidím problém, věští Lovren

Už vyhlíží zápas s Českem, který hodně napoví o dalším vývoji skupiny D na Euru. Obránce Chorvatska Dejan Lovren ví, že utkání bude náročné, protože tým Jaroslava Šilhavého získal sebevědomí úvodní výhrou 2:0 nad Skotskem. Hráč Petrohradu ale jedním dechem dodává, že pokud vicemistři světa podají v Glasgow svůj ideální výkon, neměli by mít problém. Přímý přenos utkání Chorvatsko - Česko odvysílá v pátek od 18:00 ČT sport a web ctsport.cz.

Dejan Lovren
zdroj: ČTK/AP

"Češi nejsou špatní. Mají za sebou náročné utkání a (Patrik) Schick v něm dal dva skvělé góly. Hrajou defenzivněji a jsou kompaktní. Nebude to vůbec snadné. Ale pokud to v pátek budeme opravdu my a budeme hrát tak, jak dokážeme, neměli bychom mít problém," řekl Lovren.

"Bude to těžké, protože Češi vedou skupinu a po třech bodech se Skotskem získali sebevědomí. Musíme si dávat pozor na každý míč, být pevní a čekat na svoje šance," doplnil jednatřicetiletý stoper.

Jak vypadalo utkání Česka se Skotskem a zklamali Chorvaté proti Anglii? Více ve Fotbal fokus podcastu (k poslechu i na Spotify):

Kvůli problémům s kolenem vynechal první duel skupiny D, v němž Chorvaté na londýnském stadionu Wembley podlehli favorizované Anglii 0:1. Od pondělí ale už naplno trénuje s týmem Zlatka Daliče.

"Cítím se skvěle. Je příjemné být znovu v zápřahu. Ale o tom, jestli budu hrát v příštím utkání, rozhodne kouč," konstatoval Lovren.

Jeden z hlavních chorvatských lídrů na tréninku zvýšil hlas na svoje spoluhráče. "Kdybyste prohráli 0:7, taky byste byli naštvaní. Se svým týmem nerad prohrávám. Trochu jsem se nechal unést a byl o něco hlasitější, ale takový prostě jsem. Na trénincích musíme všichni jet naplno, žádný relax," prohlásil bývalý hráč Dinama Záhřeb, Lyonu, Southamptonu a Liverpoolu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy