Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Bonucci popíchl Ronalda s Pogbou a zakřičel si: Fotbal se vrací do Říma

Naplno během zápasu, naplno i při oslavách. Leonardo Bonucci se ani při jedné činnosti nedržel zpátky a na zkušeném obránci Itálie bylo znát, jak moc si triumf na mistrovství Evropy užívá. Čtyřiatřicetiletý stoper si po vítězství nad Anglií neodpustil ani dvě popíchnutí. Nejprve do domácích, když parodoval jejich heslo "fotbal se vrací domů", a poté i do dua Cristiano Ronaldo, Paul Pogba.

Ital Leonardo Bonucci se raduje z triumfu na mistrovství Evropy
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Massimo Insabato

Bonucci napitím narážel během oslav na chování Portugalce Cristiana Ronalda a Francouze Paula Pogby, kteří v průběhu turnaje lahve s nápoji oficiálních sponzorů odklízeli ze stolů. Na závazky hráčů k hlavním partnerům šampionátu pak musela upozornit UEFA.

"Já teď nicméně vypiju cokoliv," žertoval Bonucci při příchodu na tiskovou konferenci po finále, v němž pomohl Italům k prvnímu titulu evropských šampionů po 53 letech. "Byli jsme výjimeční v tom, že jsme věřili od prvního dne, co jsme se sešli. Nikdy nás neomrzelo být v jednom týmu společně."

Už během oslav na stadionu Bonucci křičel do kamery "Fotbal se vrací do Říma (to Rome)," čímž narážel na píseň anglických fanoušků, kteří v minulých dnech věřili, že se "Fotbal vrací domů (home)".

"Slyšeli jsme to už od středečního večera. Je mi líto, ale trofej poletí pěkně do Itálie. Je to pro všechny naše fanoušky, kteří nám věřili," prohlásil Bonucci.

Čtyřiatřicetiletý fotbalista patřil s kapitánem Giorgiem Chiellinim k důležitým členům obranných řad a ve finále s Anglií se blýskl i v 67. minutě, kdy při dorážce z bezprostřední blízkosti vyrovnal na 1:1.

Italové titulem fotbalových mistrů Evropy vydělali maximální možnou částku 28,25 milionu eur (v přepočtu 729 milionů korun), protože turnajem prošli bez porážky. Angličany nedělní prohra ve finálovém penaltovém rozstřelu připravila o tři miliony eur (asi 206 milionů korun). Vítězný tým ve finále získal prémii osm milionů eur, zatímco poražený finalista pět milionů.

Následně šel jako třetí v pořadí na penaltový rozstřel, a byť brankář Jordan Pickford směr jeho rány vystihl, vyrazit ji už nestačil. Díky svému příspěvku Bonucci vyhrál ocenění pro hráče zápasu a vedle popíjení nápojů hlavních sponzorů si pak i s trenérem Robertem Mancinim udělal na tiskové konferenci selfie.

"Je to historický úspěch. Sen se stal skutečností. Navzájem jsme si dodávali sebevědomí a byli skutečným týmem. Viděl jsem, jak rovněž spousta lidí před ceremoniálem odešla. Mysleli si, že jim trofej tady zůstane, ale Itálie zase jednou udělovala lekci. Neprohráli jsme už 34 zápasů. Věděli jsme, že když uděláme, co bude v našich silách, přivezeme trofej domů," dodal obránce Juventusu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články