Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve veslování 2024

Angličanům hrozí další trest. UEFA zahájila řízení kvůli finálovému chování fanoušků

Už jeden trest během mistrovství Evropy dostala a nyní anglická Fotbalová asociace může od Evropské fotbalové unie obdržet další. UEFA zahájila disciplinární řízení po finále Eura, v němž se příznivci albionu ve Wembley dopustili hned několika prohřešků: vniknutí na hřiště, házení předmětů, zapalování světlic a nevhodného chování při soupeřově hymně.

Fanoušci Anglie
zdroj: REUTERS autor: Facundo Arrizabalaga

Vedení evropského fotbalu zároveň hodlá vyšetřit násilnosti, které se odehrály na stadionu Wembley a v jeho okolí. Anglie po výsledku 1:1 prohrála finálový zápas v penaltovém rozstřelu.

Policie v souvislosti s nedělním utkáním zatkla 86 lidí. Devatenáct policistů utrpělo při šarvátkách zranění. Někteří angličtí fanoušci, kteří neměli vstupenky, zhruba dvě hodiny před výkopem prolomili bezpečnostní bariéry v okolí stadionu a prali se mezi sebou i s pořadateli. Po výtržnostech se do hlediště dostala řada lidí bez platného lístku, mezi sedačkami je pak honila bezpečnostní služba.

Při italské hymně bylo na stadionu slyšet bučení, na trávník pak při utkání vnikl jeden z fanoušků a rozhodčí musel zápas přerušit. UEFA přitom už před finále Anglii potrestala za bučení fanoušků při hymnách a oslňování dánského brankáře laserem v semifinále. Anglická FA za to musí zaplatit pokutu 30 tisíc eur (asi 772 tisíc korun).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články