Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
NN Night Run Brno

Absolutně šílené. Řekl bych až nemravné, popsal Neville další milník pro Ronalda

Jako první hráč nastoupil do zápasu na pěti mistrovstvích Evropy. Jako první na všech i skóroval, a navíc se díky dvěma gólům do sítě Maďarska osamostatnil v čele historické tabulky střelců ME, kde má v současnosti 11 zásahů. Na jeden duel dost úspěchů pro Cristiana Ronalda. Na portugalského kanonýra, který v reprezentaci dal už 106 gólů a jen tři trefy ho dělí od absolutního rekordu někdejšího íránského střelce Alího Daeího, proto směřovala chvála z celého světa.

Slavící Cristiano Ronaldo
zdroj: REUTERS autor: Alex Pantling

"Je to až nemravné, 106 gólů za národní tým je absolutně šílené. Chce, abychom ho viděli jako největšího hráče všech dob, který dá víc gólů než kdokoliv jiný. Takže v tom pořád pokračuje," řekl bývalý obránce Gary Neville televizní stanici ITV Sport.

"Ronaldo je strašně inspirativní. Je to fotbalista, který táhne celý tým. V utkání sice zahodil velkou šanci, ale tohohle chlapíka nemůžete nikdy odepsat. Je to génius. Občas sám o sobě říká, že je schopný všeho. Tvoří velké momenty a láme rekordy," uvedl jiný bývalý anglický reprezentant Chris Sutton pro BBC.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Maďarsko - Portugalsko

"Bum Bum CR 7 a Portugalsko stoupá," napsal na titulní stránce italský list Tuttosport po dalším památném večeru kanonýra Juventusu. "Cristiano bral rekord na plném stadionu," zmínila Gazzetta dello Sport, která na svých internetových stránkách vedle "velkého tématu rekordů kolem Ronalda" přirovnala zápas před 55 tisíci lidmi v Puskás Aréně v dnešní době "k rockovému koncertu".

Portugalský sportovní deník O Jogo na titulní straně hlásal: "Ukončili to jako šampioni." Konkurenční Record dal Ronaldovi a Rafimu Silvovi čtyři body z pěti. "Oba byli hlavními klíči k vítězství," napsal Record.

Ronaldo se stal v 36 letech a 130 dnech nejstarším autorem dvou branek na turnaji a je prvním hráčem, který se zúčastnil pěti mistrovství Evropy. Navíc na nich i skóroval. Před zápasem se dělil s devíti góly o první místo s Platinim a nechal se slyšet, že "rekordy jsou od toho, aby se překonávaly". To splnil tři minuty před koncem, kdy se postavil k pokutovému kopu po faulu na Rafiho Silvu a poslal brankáře Gulásziho na opačnou stranu. Vzápětí své gólové konto ještě obohatil po vydařeném blafáku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články