Následuje
BO Ostrava Vítkovice Steel - HC Masaryk University

Zklamaný Gignac: Je to noční můra, k vítězství chyběly centimetry

Paříž - K noční můře přirovnal francouzský útočník André-Pierre Gignac prohrané finále domácího šampionátu. Přitom jen několik centimetrů chybělo k tomu, aby se sám stal hrdinou Francie. Třicetiletý fotbalista v nedělním finále mistrovství Evropy s Portugalskem ale v nastavení druhé půle trefil jen tyč a posléze musel strávit vítězství soupeře po Éderově gólu ze 109. minuty.

Andre-Pierre Gignac v souboji s Portugalcem Pepem
zdroj: Reuters autor: John Sibley

Útočník mexického celku Tigres v 78. minutě vystřídal Oliviera Girouda a těsně před koncem po otočce okolo stopera Pepeho zamířil do tyče. "Myslím, že v normální hrací době jsme byli silnějším týmem. Měli jsme šance a v 92. minutě trefili tyčku. Míč se ještě mohl odrazit ke Griezmannovi, ale bohužel letěl daleko od něj," řekl Gignac.

"Měli jsme smůlu, ale takový je fotbal. Pravdou je, že na nás čekali s falešným rytmem a zabili nás v prodloužení. Je to příšerné. Opravdová noční můra," doplnil francouzský reprezentant.

Nevymlouval se na to, že domácí hráči byli po čtvrteční semifinálové výhře 2:0 nad Německem unavenější než Portugalci, kteří utkání s Walesem (2:0) absolvovali o den dříve. "Bylo to finále, tam žádná únava neexistuje. Co se stalo, stalo se. Byl to osud," prohlásil Gignac.

"Musíme tuhle porážku skousnout a rychle se dát dohromady, protože je před námi kvalifikace na mistrovství světa. Ale budeme mít hrozné prázdniny," dodal bývalý hráč Lorientu, Toulouse a Marseille.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy