Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Francie

Za vším stojí velká dřina, říká nový hrdina Francouzů Payet

Paříž - Dimitri Payet se po zásluze stal první hvězdou úvodního zápasu. Připravil totiž první branku, a hlavně v závěru utkání nakonec sám rozhodl krásnou střelou. Po utkání byl klubový hráč West Hamu chválen ze všech stran, avšak sám zůstává nohama pevně na zemi.

Dimitri Payet
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Johanna Lundberg

Záložníkovi West Hamu United je sice už 29 let, ale dosud patřil spíše k méně známějším hráčům francouzského týmu. Jenže proti Rumunsku všechny hvězdy předčil. V utkání vytvořil pro sebe či spoluhráče hned osm gólových šancí, a když v nastavení střídal, celý stadion Stade de France mu tleskal ve stoje. "Ještě před rokem bych nevěřil, že tady vůbec budu. A kdyby mi někdo vyprávěl, že dnešní večer dopadne takhle, také bych tomu nevěřil. Za vším stojí velká dřina. Proto jsem podlehl emocím," řekl.

"Utkání nebylo snadné, bylo na nás vidět, že se bojíme, abychom neudělali chybu. Proti nám stál tým, který skvěle brání. Ale pomohli nám fanoušci. Máme tři body a to nám pomůže do dalších zápasů," dodal rodák z Réunionu, ostrova poblíž Madagaskaru.

Emoce ho přemohly o to více, že před dvěma roky zažil v národním týmu velké zklamání. Byl totiž součástí týmu v závěru kvalifikace, ale do výběru pro šampionát se nedostal. "Tehdy si myslel, že pojede, ale nejel. Svým výkonem proti Rumunsku ukázal, jak ho to tehdy bolelo. Chtěl prostě ukázat, že na to má. Chtěl neustále míč a byl skvělý. Jediný hráč sice nemůže vyhrát zápas, ale ta střela..., úplně mě to zvedlo z křesla," řekl bývalý francouzský reprezentant Thierry Henry. "Tím, že se na konci rozbrečel, jen ukázal, jak moc touží hrát za Francii," dodal.

Payet má za sebou deset sezon ve francouzské lize, v níž hrál za Nantes, St. Etienne, Lille a Marseille. Opravdovou hvězdou se stává ale až nyní v anglické Premier League, kde ho dokonce sami fotbalisté zařadili do ideální sestavy celé uplynulé sezony. Celkem Payet v kariéře odehrál na klubové úrovni 396 zápasů a vstřelil 76 branek. "Občas na něj bývám tvrdý, ale on je schopný mimořádných věcí. Má potenciál hrát ještě lépe, než předvedl dnes," dodal trenér Francie Didier Deschamps.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy