Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Z Čechů vadí létání jen Daridovi s Pavelkou, s cestováním je tým smířený

Tours (Francie) - Česká reprezentace by podle slov svých hráčů, například Pavla Kadeřábka, již uvítala přechod do zápasového tempa. Vstup do šampionátu se ovšem skutečně blíží a s ním i cestování po francouzských městech. Létání v týmu nemají všichni zrovna v lásce, uznávají však, že jde o nutnost a navíc jen krátké přelety.

Vladimír Darida
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Když jedete na zápas, tak i po Anglii člověk lítá. Jedete na Ligu mistrů, všichni letí, Evropská liga a všichni letí. V dnešním fotbale jsou všichni zvyklí cestovat," uvedl Petr Čech. "Plno týmů to má takhle podobně, takže je to realita. Koneckonců 45 minut v letadle není žádný problém. Máme tu zázemí a odlítáváme na zápasy, takže to pro nás vůbec komplikace není," dodal David Limberský.

Zatímco na minulém Euru hráli Češi všechny tři zápasy skupiny ve Vratislavi, tentokrát musejí pokaždé cestovat. Z Tours poletí do Toulouse, St. Etienne a Lensu. Všechna města jsou vzdálena přibližně 500 kilometrů a reprezentanti nacestují asi 2900 kilometrů. "Pro každý tým je to stejné. Když bylo v roce 2008 Euro v Rakousku a ve Švýcarsku, byl obrovský rozdíl, kde máte základní tábor a kde hrajete. Někdo to měl kousek a dojel, někdo měl štěstí, že hrál dvakrát na stejném místě. Takže tam rozdíl byl. Ale tady se to rozházelo úplně všude," srovnával Čech.

Vladimír Darida o své nechuti k létání: "Zlomilo se to, když jsme letěli do Stuttgartu a přistávali tam asi na třikrát v takovém silném větru, to bylo hodně nepříjemné. Tam se mi nějak létání přestalo líbit a pokaždé, když jsou nějaké turbulence, tak hned mi v hlavě naběhnou ty nejhorší myšlenky. Doufám, že tady to bude rychlé a bez nějakého přistání v prudkém větru nebo nějaké bouřce."

Reprezentanti vítají, že mají ve Francii základní tábor, kam se budou vracet. "Kdybychom se měli sbalit, cestovat do nějakého města a tam být, prostě pořád balit, to by bylo takové blbé. Takhle nám všechny věci zařídí kustod, vezmeme si jen pár osobních věcí a můžeme si zbytek nechat na hotelu. Nemusíme to pořád tahat, takže myslím, že je to takhle dobré," uvedl Vladimír Darida.

Létání nemá v láasce ani záložník David Pavelka. "Nikdy jsem to moc neřešil, ale je pravda, že poslední půlrok jsem docela lítal z Istanbulu, když se nám narodila dcera. Využil jsem každé volné chvilky, abych byl doma, a pár nepříjemných letů jsem zažil. Budu rád, když si od toho po sezoně odpočinu," řekl hráč turecké Kasimpasy. "Tady jsou ty lety ale krátké, bude to fofr. Takže ani nepoznáme, že už jsme ve vzduchu," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy