Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Wales se pokusí v derby poprvé překvapit Anglii na velkém turnaji

Lens – Ačkoli fotbalisté Anglie a Walesu proti sobě soupeří už 137 let, poprvé na sebe narazí na velkém turnaji. Wales s Garethem Balem a dalšími cítí proti hrdému Albionu jedinečnou šanci. Navíc nepůjde o ledajaký duel. Bodový zisk přiblíží týmy k postupu do osmifinále. Přímý přenos utkání sledujte od 14:00 na ČT sport a našem webu.

Velšští fotbalisté s fanoušky
zdroj: Reuters autor: Albert Gea

Po úvodních duelech má k postupu blíž nováček šampionátu Wales, který si poradil 2:1 se Slovenskem a tři body by mu daly jistotu. Anglie pouze remizovala s Ruskem a ani na devátý pokus nedokázala vyhrát svůj zahajovací zápas na šampionátu. O výhru ji připravil gól v nastavení. "Musíme doladit pár věcí a být nekompromisní. Proti Walesu bereme jen vítězství," uvedl záložník Adam Lallana.

Přestože zejména pro Velšany je národním sportem ragby, rivalitu ve fotbale to nijak nesnižuje. Obzvlášť když půjde o postup do vyřazovací části. "Víme, že Velšani nás nemají rádi. A jestli my máme rádi je? Ani trochu," prohlásil záložník Jack Wilshere.

Napětí mezi oběma celky po prvních zápasech ještě podpořil Gareth Bale, který zpochybnil přístup anglických hráčů a vysloužil si kritiku od trenéra Anglie Roye Hodgsona. "Neřekl jsem, že nejsou pyšní a nehrají srdcem. Jen si myslím, že my do hry dáváme víc," dodal Bale.

Nekompromisní byl také ve chvíli, kdy se měl rozhodnout, kterého z anglických hráčů by vzal do týmu Walesu. "Nikoho," opověděl s úsměvem Bale. Naopak asistent trenéra Osian Roberts se snažil emoce krotit. "Je to zápas jako každý jiný a navíc na konci skupiny čeká velká odměna. Proto musíme udržet emoce na uzdě," prohlásil.

Anglie sice v posledních čtyřech zápasech Wales vždy porazila a nedostala ani jednu branku, Bale však věří, že černá série skončí. "Anglie má silný tým, ale víme o jeho slabinách," prohlásil. "Bude to derby se skvělou atmosférou, na které se těšíme a jsme na něj připraveni," uvedl.

Vzhledem k nedávným potyčkám anglických příznivců s ruskými budou zápas provázet zpřísněná bezpečnostní opatření. V ulicích bude nasazeno víc policistů a obě města v úterý také přijala zákaz prodeje alkoholu, který platí až do pátečního rána.

Předpokládané sestavy:

Anglie: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier, Rooney - Lallana, Kane, Sterling

Wales: Ward - Chester, A. Williams, Davies - Gunter, Allen, Edwards, Ramsey, Taylor - J. Williams, Bale 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy