Následuje
Branky, body, vteřiny

Vrbu nyní čeká rozbor soupeřů, dostane i sestřihy od Slováků

Praha - Zatímco většina Čechů bude v příštích dnech sledovat v televizi vánoční pohádky, trenéra fotbalové reprezentace Pavla Vrbu čeká především rozbor hry soupeřů na mistrovství Evropy. Od videotechnika dostane 20 záznamů zápasů Španělska a Chorvatska z kvalifikace a bude z nich připravovat sestřih. K dispozici bude mít také rozbor španělské hry od slovenské
reprezentace, která obhájce titulu v kvalifikaci porazila.

Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Ještě před losem jsme si se Slováky řekli, že si vyměníme DVD, pokud nám přiřadí soupeře, s nimiž jsme v kvalifikaci hráli. My jim nakonec nic dávat nemusíme, ale oni nám dají sestřih Španělska. Pak budu moci posoudit, jestli je děláme lépe my nebo oni," prohlásil s úsměvem Vrba na dnešní tiskové konferenci.

"Je třeba se podívat podrobně na každý zápas, protože každý může přinést jinou důležitou informaci, abychom byli co nejlépe připraveni," poznamenal lodivod národního týmu.
 
Kompletní rozbor soupeřů chce mít hotový do března, aby mohl na příštím reprezentačním srazu s hráči připravovat taktiku. "Pak ještě v březnu a na generálky vyšleme naše pozorovatele, abychom měli aktuální informace. Využijeme asi i naše trenéry mládeže," naznačil plány Vrba.

Inspekční cestu za reprezentanty plánuje kouč před březnovými přípravnými duely
 
Kromě rozboru soupeřů plánuje před březnovými přípravnými zápasy ještě absolvovat inspekční cesty za reprezentanty. "Pojedeme na bundesligu, asi do Anglie, možná Švýcarsko a Turecko. Bude záležet na vytížení hráčů, aby byla jistota, že budou hrát, aby nám někdo nevyčetl, že tam jedeme jen na nákupy," dodal s úsměvem Vrba.

Ani 24 hodin po losování nezměnil názor na to, že skupina D bude patřit k nejtěžším a nejvyrovnanějším na šampionátu. Věří však, že by to mohla být pro český tým výhoda podobně jako v kvalifikaci, jelikož všichni čtyři soupeři se mohou vzájemně obrat o body.

Ohlasy Pavla Vrby a Miroslava Pelty na los Eura

"Z mého pohledu je ta skupina těžká. Ale už v kvalifikaci se ukázalo, že vyrovnaná skupina může být výhoda. Kdokoli může s kýmkoli bodovat, i když Španělsko je favorit. Každopádně je naším cílem bojovat o postup ze skupiny," prohlásil reprezentační kouč.
 
Po postupu volá i předseda FAČR Miroslav Pelta. "Předseda to chce celé vyhrát. Teď vyhlašuje postup ze skupiny, ale kdyby se to povedlo, tak bude chtít postoupit dál a dál až do finále. Určitě tam ale nepojedeme s tím, že se po skupině vrátíme domů. Budeme chtít udělat maximum pro to, abychom postoupili co nejdále. Třeba se nám povede to, co v kvalifikaci, kdy jsme dokázali porazit favority. Pak bych byl spokojený," dodal Vrba.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy