Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Speciál

Vrba už má o sestavě jasno a věří, že jeho tým Španěly překvapí

Toulouse - Trenér českých fotbalistů Pavel Vrba má den před pondělním vstupem do evropského šampionátu proti Španělsku už jasno o základní sestavě, i když ji podle očekávání neprozradil. Každopádně doufá, že národní tým dokáže obhájce titulu a velké favority utkání překvapit.

Pavel Vrba
zdroj: Reuters autor: David W Cerny

"Španělé jsou vynikající v technice, kontrole míče, všichni hráči dokážou být v ofenzivě skvělí. V technice a pohybu jsou geniální, z toho by se měl celý svět učit. Ale jsou i věci, v kterých si myslím, že bychom je mohli překvapit. Něco jsme našli, ale to vám samozřejmě neřeknu," řekl Vrba v dějišti utkání v Toulouse.

Zatímco v minulých dnech ještě váhal nad jedním či dvěma posty, nyní už je rozhodnutý o tom, kdo nastoupí v zahajovací jedenáctce. "Mám jasno a neřeknu," podotkl s úsměvem dvaapadesátiletý kouč.

Vrbu, který dříve vedl i mládežnickou reprezentaci, čeká trenérská premiéra na dospělém Euru. "Samozřejmě šampionáty do 19 nebo 20 let se s tím nedají srovnávat. Ale Euro se dá srovnat s Ligou mistrů. Byl jsme s Plzní dvakrát ve skupině a to si myslím, že je podobná atmosféra. Myslím, že to pro mě zase nebude taková úplná novinka. Plné stadiony už jsme zažili," uvedl Vrba.

"Samozřejmě před vstupem do tak těžké skupiny je nervózní každý. Písknutím rozhodčího zítra ve tři hodiny to ale vše z nás spadne. Určitě je to správné napětí, které před tak důležitými zápasy bývá," doplnil trenér.

Vrba věří týmovému duchu české reprezentace

S týmem strávil hodiny při detailních videorozborech španělské hry. "Sledovali jsme všechny kvalifikační a přípravné zápasy Španělska, Chorvatska nebo Turecka. Čas nedokážu posoudit, ale zápasy, které byly rozhodující, jsme viděli několikrát. Sestřihy hráči dostávají a doufám, že si uvědomují, že je čeká favorit turnaje," řekl Vrba.

Jeho tým už v kvalifikaci ukázal, že umí překvapit, když vyhrál skupinu a dvakrát porazil Nizozemsko. "Samozřejmě respektujeme Španělsko, má skvělé hráče v top klubech. Na druhou stranu my jsme postoupili z těžké skupiny z prvního místa, takže není důvod, proč bychom neměli mít sebevědomí. Nemáme takové individuality jako Nizozemsko, Španělsko, Německo nebo Chorvatsko, ale zase máme silný tým, který drží pohromadě. Dokázal to v kvalifikaci, to podle mě rozhodlo o výhrách s Holandskem a myslím, že to může rozhodnout i tady na turnaji," dodal Vrba.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy