Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Vrba: Kluci hrají i o to, aby byli v nominaci na ME

Praha - Přestože čeští fotbalisté už mají před posledními dvěma zápasy kvalifikace mistrovství Evropy proti Turecku a v Nizozemsku jistotu postupu, pro trenéra Pavla Vrbu jsou nadcházející utkání velmi důležitá. Plánuje udělat dvě až tři změny v sestavě a zápasy mu tak ukážou, jakou kvalitu má mužstvo, co se týče šířky kádru. Hráči podle něj budou hrát i o nominaci na Euro.

Pavel Vrba a Petr Čech na tiskové konferenci
zdroj: ČTK/Němeček Pavel

I proto Vrba nepozoruje, že by po postupu panovala v týmu příliš uvolněná atmosféra. "Hráči, kteří teď jsou v nominaci, v ní nebývají pravidelně. Svým způsobem si hrají o to, aby byli nominováni na mistrovství Evropy," řekl Vrba.

Už dříve avizoval, že dá šanci i dalším hráčům. "Je spousta hráčů, kteří by si tu příležitost zasloužili, a teď je možnost vyzkoušet je v těžkých zápasech. Ukáže se doopravdy, jakou máme kvalitu, co se týká šířky kádru, na co doopravdy hráči mají," uvedl Vrba.

Pavel Vrba: "Máme dva zápasy, které jsou pro nás strašně důležité v tom, že nás vyzkouší podle mě dvě nejlepší mužstva ve skupině, i když vlastně budou hrát o postup. Současný stav skupiny je pro mě překvapením."

"Nebudu přehazovat celé mužstvo, ale v těch zápasech budou určitě dvě tři změny v základu. Dostanou příležitost i další hráči, například Theo (Gebre Selassie), druhý gólman. Bude tam víc protočení," dodal Vrba.

V jakém utkání nastoupí mezi tyčemi jednička Petr Čech a v jakém Tomáš Vaclík, ale neprozradil. "Kdo bude chytat, se brankáři dozví v sobotu," prohlásil Vrba.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy