Následuje
BasketManie

Turecký kouč Terim: Pokud postoupíme, dojdeme hodně daleko

Lens – Dva zápasy s favority, dvě prohry. Utkání s Českem je však dobrým pokračováním, které by mělo vše napravit. Trenér Fatih Terim doufá, že vítězství 2:0 pro Turecko ještě nebude koncem na turnaji. Věří, že jeho tým může dojít hodně daleko.

Turecký trenér Fatih Terim
zdroj: Reuters

"V prvních dvou zápasech jsem udělal nějaké chyby. Dnešní výkon byl mnohem lepší. Dnes to byla ta správná chvíle zareagovat, zvednout se a ukázat se. Myslím si, že jsme se ukázali skvěle. Měli jsme dokonce ještě šance dát víc gólů," uvedl Terim.

Turecko se přitom v úvodu šampionátu trápilo, prohrálo 0:1 s Chorvatskem a po porážce 0:3 se Španělskem hráče dokonce vypískali fanoušci. Terimův tým ale proti Čechům zabral a po výhře udržel šanci postoupit do osmifinále z tabulky týmů na třetích místech.

Fatih Terim:

"Pokud postoupíme, bude to pro nás restart. Myslím si, že se určitě zlepšíme. Kdybychom vypadli, byl bych hodně zklamaný."

"Hodně nás kritizovali, bylo to pro nás těžké psychicky. Po vítězství nám sebevědomí stouplo. Hráči předvedli výbornou práci," podtrhl Terim. "Nesmíme zapomenout, že Češi dokázali dotáhnout zápas s Chorvatskem, ale my jsme jim nedovolili něco podobného,"dodal.

Rozhodující byl podle tureckého kouče první gól. "Potřebovali útočit, otevřeli nám na hřišti prostor, my jsme si vytvořili skvělé šance, šli jsme dopředu," popsal Terim.

Turci se stali českými katy podobně jako v roce 2008, kdy rovněž v klíčovém zápasu základní skupiny zvítězili. Tehdy došel turecký celek až do semifinále turnaje. V něm podlehl v dramatickém duelu 2:3 Německu. "Máme dobrý tým a teď se nám vrátil i týmový duch. Všichni hráli naplno. Pokud postoupíme, myslím si, že dojdeme hodně daleko," prohlásil Terim.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy