Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
I. kvalifikace na Velkou pardubickou

Trenér Walesu: Raději ošklivý výkon a výhru, než chválit hru a jet domů

Paříž – "Raději tu hodnotím postup po ošklivém výkonu, než abych vychvaloval naši hru po vypadnutí," nechal se slyšet trenér fotbalistů Walesu Chris Coleman, který po sobotní šťastné výhře 1:0 nad Severním Irskem dovedl své svěřence do čtvrtfinále. Velšané, již byli v utkání favority, se v souboji nováčků na mistrovství Evropy trápili a o jejich výhře rozhodl až vlastní gól Garetha McAuleyho v 75. minutě.

Trenér Walesu Chris Coleman
zdroj: Reuters

"Věděl jsem, že to bude těžký zápas, ale netušil jsem, že bude až takhle náročný," řekl Coleman. "Bylo to ošklivé vítězství, ale na tom nezáleží. Navíc vyhrávat takové zápasy je také umění," dodal.

Pro Velšany šlo o druhé britské derby na turnaji, když v základní skupině prohráli 1:2 s Anglií. "Abych byl upřímný, radši bych v osmifinále hrál proti Turecku. Ne proto, že by měli špatný tým, ale s ostrovními soupeři je to vždycky ošidné," prohlásil Coleman.

"Proto jsem byl před zápasem docela nervózní a zdůrazňoval jsem hráčům, aby se nenechali unést emocemi," přidal šestačtyřicetiletý trenér. "Severní Irsko bylo outsider, ale v zápase to tak rozhodně nevypadalo. Nenechali nás hrát a bylo jasné, že budeme potřebovat trochu štěstí. A to se k nám nakonec přiklonilo," dodal.

Jméno soupeře pro čtvrtfinále se Wales dozví po duelu Maďarska s Belgií. Colemana však mnohem víc zajímá, jak na tom bude kapitán Ashley Williams, který zápas se Severním Irskem dohrával se zraněným ramenem. "Má něco s ramenem, nemohl hýbat rukou. Během dvou dnů budeme vědět víc. Jestli to má naražené nebo jestli má poškozené vazy nebo svaly. Což samozřejmě doufám, že se nestalo," řekl kouč.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy