Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Suverénní střelecká hvězdička Sanches: Byl jsem klidný, udělal jsem to, co vždycky

Marseille - Osmnáctiletý Renato Sanches ve čtvrtfinále Eura s Polskem potvrdil, že je jednou z vycházejících hvězd světového fotbalu. Záložník Benfiky, který v létě odchází do Bayernu, se během Eura propracoval do základní sestavy portugalského týmu. Důvěru splatil gólem ve hře i přesvědčivou trefou v penaltovém rozstřelu a velkou měrou i jeho zásluhou tak Portugalci jsou v semifinále.

Renato Sanches
zdroj: Reuters autor: Kai Pfaffenbach

Portugalsko po půl hodině hry prohrávalo a nevypadalo to, že by mělo v brzké době vyrovnat. Jenže Sanches si v 33. minutě narazil s Nanim a z pozice těsně za vápnem zamířil přesně k tyči. "Byl to nádherný moment pro tým i pro mě, že jsem dokázal skórovat. Byla to ta nejlepší chvíle pro můj první gól," řekl Sanches.

V 18 letech a 317 dnech se tak Sanches stal vůbec nejmladším hráčem, který dokázal skórovat ve vyřazovacích bojích Eura. Povedený večer korunoval v penaltovém rozstřelu. Ukázal velké sebevědomí, nebál se jít hned v druhé sérii po kapitánovi Cristianu Ronaldovi a svůj pokus suverénně proměnil.

"Trenér se ptal, kdo chce jít kopat. Cristiano byl první a já jsem řekl, že bych šel druhý. Trenér mi věřil a já jsem si byl jistý, tak jsem šel. Přemýšlel jsem jen o tom, že dám gól. Byl jsem klidný, udělal jsem to, co dělám vždycky, vybral si stranu a poslal to tam," konstatoval Sanches.

Stejně jako po osmifinále s Chorvaty, v němž přišel na hřiště v 50. minutě, byl vyhlášen mužem utkání uefa.com. "Individuální ocenění jsou důležitá, jsem za to rád, ale následují až po týmu, ten je na prvním místě. Velmi brzy jsme inkasovali, ale věřili jsme, že to zvrátíme. Snažili jsme se předvést, co bylo v našich silách a myslím, že jsme si zasloužili postoupit," mínil Sanches.

Talentovaný mladík ukázal, proč ho od nové sezony angažoval Bayern Mnichov. Podle portugalského trenéra Fernanda Santose ale ještě neukázal vše, na co má. "Hrál velmi dobře, ale nemyslím si, že Renato, kterého jste viděli dnes, je Renato, kterého jednou uvidíme v budoucnu. Stále roste, musí vzít všechny své kvality a přenést je na hřiště. To je moje práce, abych mu v tom pomohl. Připomíná mi skvělého portugalského hráče Colunu," přirovnal Santos mladíka k záložníkovi z 50. a 60. let minulého století.

Portugalsko jako první tým v historii ME došlo do semifinále, aniž by v základní hrací době vyhrálo zápas. Pětkrát remizovalo. "Lidé nás kritizují, ale nás to nezajímá, protože jsme v semifinále. Nechali jsme na hřišti všechno a kritika nás jen posílí. Za to, jak jsme tvrdě pracovali, si tohle štěstí zasloužíme," řekl Sanches.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy