Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Hana Mandlíková

Slováci oslavují historický postup na Euro. Fantazie, píší média

Bratislava - Skvělí slovenští fotbalisté vybojovali premiérovou účast země na mistrovství Evropy, komentovala slovenská média úspěch svěřenců trenéra Jána Kozáka v kvalifikaci evropského šampionátu. Postup si Slováci zajistili výhrou v Lucembursku.

Marek Hamšík
zdroj: REUTERS autor: David W Cerny

"Fantazie! Kozákovci oslavují postup na Euro 2016," napsal nejčtenější Nový čas. Připomněl, že po dvou porážkách a jedné remíze Slováci vyhráli v Lucembursku první podzimní zápas kvalifikace a poprvé postoupili na mistrovství Evropy, jež se uskuteční příští rok ve Francii. "Jsme konečně tam!" přidal deník Šport, jenž otiskl titulek ve francouzštině "Bienvenue la Slovaquie!", tedy Vítej, Slovensko.

"Fantazie, Francie je naše!" uvedl Plus jeden deň v reakci na výhru v Lucembursku 4:2, která znamenala přímý postup na šampionát. "To, na co jsme čekali již několika týdnů, se stalo skutečností. Naši fotbalisté naplnili očekávání fanoušků a po pěti letech opět dostali Slovensko na velkou akci. Po světovém šampionátu 2010 v Africe se tak můžeme těšit z dalšího skvělého úspěchu slovenského fotbalu," poznamenal deník.

"Slovensko hraje pod Kozákem atraktivnější fotbal, než bylo předtím zvykem, ale to není hlavní charakteristika týmu. Soupeře spíše převýšil připraveností, disciplínou a odhodláním," napsal deník Sme k historickému postupu Slováků na mistrovství Evropy. Ocenil také výkony brankáře Plzně Matúše Kozáčika, který se stal jedničkou ve slovenském výběru krátce před startem kvalifikace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy