Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Rodina na žíněnce

Šílený zápas. Třikrát jsme byli z Eura venku, ale zvládli jsme to, řekl Ronaldo

Paříž – V úvodních dvou zápasech byl pouze stínem hvězdného hráče, který za sezonu nasázel desítky branek, a valila se na něj kritika. Cristiano Ronaldo se ale probral v pro Portugalsko nejlepší možný čas. Dvěma góly a jednou asistencí zajistil Portugalsku remízu 3:3 s Maďarskem, jež znamenala postup do osmifinále.

Slavící Cristiano Ronaldo
zdroj: REUTERS autor: Robert Pratta

Ronaldo navíc ve středečním duelu nastoupil k rekordnímu 17. utkání na mistrovství Evropy a jako první hráč dokázal skórovat na čtyřech šampionátech. S osmi góly se posunul už na druhé místo historické tabulky střelců Eura a na vedoucího Michela Platiniho ztrácí jedinou branku.

"Jsou to další dva rekordy, ale nesoustředím se na ně, překonávám je tak nějak přirozeně," řekl jednatřicetiletý Ronaldo. "Rekordy jsou příjemné, ale nedělám fotbal kvůli nim. Hlavním cílem byl postup a to se povedlo. Teď nás čeká těžký soupeř, ale šance jsou padesát na padesát," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Maďarsko - Portugalsko

Portugalsko s Maďarskem třikrát prohrávalo, ale Nani a poté Ronaldo dokázali vždy srovnat. Pro výběr trenéra Fernanda Santose šlo o třetí nerozhodný výsledek na turnaji a Portugalci jako první tým v historii Eura dokázali postoupit ze skupiny, aniž by vyhráli jediné utkání. Do osmifinále doprovodilo překvapivého vítěze skupiny Maďarsko a druhý Island.

"Byl to šílený zápas, třikrát jsme prohrávali a byli jsme z Eura venku, ale zvládli jsme to," přidal Ronaldo. "Splnili jsme cíl, přestože jsme chtěli vyhrát a postoupit pokud možno z druhého místa. Nevyhráli jsme, ale snad se nám to povede v dalším zápase," uvedl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy