Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Rosický: Fábregas mi gratuloval, že jsme jim to ztížili. Taková prohra ale hodně bolí

Toulouse (Francie) – Většinou mívá ofenzivní úkoly, ale v duelu se Španělskem se i z Tomáše Rosického stával defenzivní záložník či stoper. Český kapitán proti favoritovi předvedl několik obětavých zákroků a i díky němu Češi dlouho drželi nerozhodný výsledek, za což jim gratuloval i Cesc Fábregas. Tři minuty před koncem se však vše zlomilo, což je podle pětatřicetiletého hráče hodně bolavé. Do další fáze turnaje si ale chce vzít pouze to pozitivní.

Tomáš Rosický (vpravo) po souboji se španělským záložníkem Cescem Fábregasem
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Před zápasem jsem říkal, že nás to bude bolet. My jsme podstoupili, co jsme museli, věděli jsme, že to tak bude. Nejvíc nás bolí, že ten gól přišel takhle pozdě. Skvěle jsme to odpracovali a dostat takhle pozdě gól, to nás bude mrzet," řekl Rosický.

Věří, že mužstvo prohra 0:1 gólem v závěru nepoznamená. "Musíme se držet toho, že oni to proti nám měli strašně těžké. Já jsem mluvil po zápase s Cescem a on mi gratuloval, že jsme jim to strašně ztížili a že to měli strašně těžké proti nám. My se toho musíme držet, že to všichni budou mít nepříjemné proti nám," podotkl pětatřicetiletý záložník.

Těsně před obdrženým gólem Rosický odvrátil balon, ale akce Španělů pokračovala a Gerard Piqué hlavou po centru rozhodl. "Bylo to těžké, já jsem se musel otáčet. Proti mně přicházel spoluhráč, já to kopal jen na blind, kam jsem mohl. Ale bohužel jsme to nekopl dost daleko. Ale bylo to těžké, otáčel jsem se k tomu, kopal jsem to z voleje," podotkl Rosický.

Litoval, že český celek několikrát zbytečně chyboval při snaze o protiútok. "Na konci se asi ukázala ta kvalita, co oni mají, a ten gól dali. My jsme tam nechali vše, co jsme mohli. Přechodová fáze nám ale nešla, jak jsme si představovali. Měli jsme tam situace, které se daly vyřešit líp. V tom se musíme zlepšit," prohlásil Rosický.

V dalším utkání skupiny čeká národní tým Chorvatsko. "Bude to podobné, hlavně v záloze, i když ne až tak. Busquets z role defenzivního záložníka, co Španělsku nabízí, to je top. Podobné to bude, ale budou tam větší okna proti Chorvatům," mínil Rosický.

Během zápasu se několikrát zlobil na polského rozhodčího Szymona Marciniaka, že na něj nepísknul faul. "Já se vždy dostal před hráče a stáhli mě. Nepískal to ani jednou. Když jsem tam pak na něj vylítl, on mi říkal, že to nemám dělat, že i rozhodčí se někdy splete. Já mu říkal, že se na mně plete nějak moc často," podotkl Rosický.

Za reprezentaci odehrál první soutěžní zápas od loňského června. Poté měl vleklé zdravotní problémy a do pořádku se dal až během jara. "Cítil jsem se docela v pohodě. Samozřejmě jsem toho měl na konci plné zuby, ale to měli všichni kluci," doplnil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy