Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Francie

Reprezentace se sešla před Islandem. Letos naposledy

Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti se sešli k poslednímu letošnímu utkání, jímž bude nedělní duel kvalifikace o postup na mistrovství Evropy s Islandem v Plzni. Po pondělních vynucených změnách v nominaci kvůli zraněním se trenérovi Pavlu Vrbovi hlásila kompletní třiadvacítka hráčů a všichni jsou zdravotně v pořádku. Fotbalisté se budou připravovat až do pátku, zápas s Islandem se hraje v Plzni v neděli večer, přímý přenos odvysílá ČT sport a náš web.

Kouč musel v pondělí místo zraněných obránce Davida Limberského, záložníka Lukáše Váchy a třetího brankáře Davida Bičíka dodatečně povolat Filipa Nováka s Martinem Pospíšilem z Jablonce a mladoboleslavského brankáře Aleše Hrušku. Třiadvacítku nominovaných pak dodatečně doplnil ještě plzeňský Milan Petržela.

Hlavně ztráty Limberského s Váchou jsou pro reprezentaci citelné, protože oba hráči nastoupili ve všech třech dosavadních zápasech evropské kvalifikace v základní sestavě a přispěli k stoprocentní bodové bilanci. "Komunikoval jsem s nimi už v neděli, takže informace jsem měl. Ještě jsem furt věřil, že vyšetření dopadnou líp, ale dopadla bohužel špatně," uvedl Vrba v rozhovoru pro Českou televizi.

"Oba patřili v zápasech k důležitým hráčům. Určitě nám to zkomplikovalo situaci, ale na druhou stranu jsou tu další hráči, kteří mají kvalitu a čekají na příležitost, protože ještě tolik prostoru nedostali. Věřím, že je plně nahradí," řekl Vrba.

V následujících dnech se bude na základě tréninků rozhodovat o tom, kdo Limberského a Váchu na jejich postech nahradí. "Tréninky ukážou hodně. Chceme nacvičovat určité věci a uvidíme, jak to hráči budou zvládat. Budeme se snažit najít co nejlepší řešení, ten podle nás nejlepší z tréninku nastoupí," řekl Vrba.

Tomáš Rosický
zdroj: ČTK autor: kammermayer milan

Od začátku sezony odehrál kapitán reprezentace Tomáš Rosický za Arsenal jen 160 minut, tedy méně než ve dvou zápasech za národní tým. Na změnu dresu však zatím nemyslí. "To je ještě daleko. Jsou ještě dva měsíce a uvidí se, co se stane, až se zimní přestupové okno otevře." Rosický věří, že mu malá rozehranost nezabrání v tom, aby národnímu týmu pomohl k výhře nad Islandem.

Sobotní předzápasový trénink v Plzni bude netradičně otevřený pro veřejnost. "Nebývá to pravidlem, že poslední trénink je otevřený. My jsme ale chtěli vyjít vstříc fanouškům, protože v Plzni se kvalifikace moc často nehraje. Takže je srdečně zvu," uvedl Vrba, který se vrátí na stadion, na němž zažil s Plzní velké klubové úspěchy. "Je to můj domovský stadion, těším se moc," doplnil.

Češi zatím získali v kvalifikaci plný počet devíti bodů, když doma porazili Nizozemsko a pak zvítězili v Turecku i v Kazachstánu. S Islandem půjde o přímý souboj o první místo v tabulce, protože Seveřané jsou zatím také stoprocentní a díky lepšímu skóre vedou skupinu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy