Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Pudil: Chtěli jsme dokázat víc, ale na Euro budu rád vzpomínat

Lens - Dvakrát na poslední chvíli unikla obránci Danielu Pudilovi nominace na evropský šampionát. Dočkal se až do třetice letos a v úterním závěrečném utkání skupiny s Tureckem si připsal premiérový start na ME. Přestože čeští fotbalisté prohráli 0:2 a jsou vyřazeni, třicetiletý bek bude na turnaj vzpomínat v dobrém.

Daniel Pudil
zdroj: Reuters autor: Carl Recine

"Určitě na to budu vzpomínat rád. Každému se nepoštěstí dostat se na takový turnaj. Jsem rád, že jsem tu byl hlavně s těmi kluky. Parta táhla za jeden provaz, ať už v kvalifikaci nebo tady. Chtěli jsme víc, ale takový je turnaj. Když máte tak těžkou skupinu, tak se to může stát," řekl Pudil.

Na poslední zápas ve skupině nahradil na levé straně obrany Davida Limberského. "Chtěl jsem si ten zápas užít, dal jsem do toho všechno. V 75. minutě jsem dostal křeče do obou nohou, ale snažil jsem se dohrát. Chtěl jsem zůstat na hřišti a pomoci týmu," doplnil.

Daniel Pudil: "To štěstí, které jsme měli s Chorvatskem, kdy jsme v posledních 15 minutách dali dva góly, se od nás odklonilo. Ale bojovali jsme do poslední minuty a za předvedenou hru se nemusíme stydět. Myslím, že to byl paradoxně nejlepší zápas, který jsme tu odehráli. Byli jsme o něco lepší než oni, ale bohužel jsme góly nedali. Můžeme odejít se vztyčenou hlavou, i když jsme nepostoupili."

Jeho celek v desáté minutě inkasoval, poté co stoper Roman Hubník poslal těžkou přihrávku na útočníka Tomáše Necida, Češi následně přišli o balon a Turci z brejku po Pudilově straně skórovali.

"Byl jsem strašně vysoko, já jsem se vrátit nemohl. Roman to vyvážel, dával míč na Necku, ten se to snažil někomu sklepnout, ale bohužel dopadlo to takhle," mrzelo Pudila.

"Propadli jsme na straně a už se to valilo. Snažili jsme se to zachránit, ale bohužel to dobře vyřešili a vedli 1:0. Ale tohle nás neovlivnilo, my pořád hráli náš fotbal," mínil Pudil.

Český celek na turnaji uhrál jediný bod za remízu 2:2 s Chorvatskem. "Jestli je vyřazení spravedlivé nebo ne? Měli jsme nejtěžší skupinu, která na Euru byla. Chtěli jsme postoupit, možná jsme byli blízko bodu se Španělskem. Ale už je to za námi a musíme koukat dopředu na další kvalifikaci na mistrovství světa," podotkl Pudil.

Svou budoucnost v národním týmu zatím příliš řešit nechtěl. "Už nejsem nejmladší, uvidíme, jaká bude situace na začátku kvalifikace. Popravdě teď se docela těším za rodinou, sezona pro mě byla extrémně dlouhá. I když určitě bych tu radši zůstal ještě týden nebo 14 dní, ale takový je fotbal," dodal Pudil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy