Následuje
Volejbalový magazín

Proč nejsou na Euru dobré trávníky? Francie viní konzultanta z Anglie

Paříž - Mistrovství Evropy se potýká s kvalitou trávníků a hledá se viník. Podle francouzských organizátorů je klíčovou postavou anglický trávníkář Richard Hayden, kterého si UEFA najala jako konzultanta. UEFA to však odmítá. Informuje o tom britský deník Telegraph.  

Francouzské trávníky jsou zatím předmětem kritiky
zdroj: Reuters

Hayden, jeden z největších světových expertů na fotbalové trávníky, na žádost UEFA prohlédl před turnajem všechny stadiony. Obavy vznikly zejména v Lille, Marseille a Nice. Hayden údajně nařídil organizátorům opravit hřiště speciální slovenskou trávou dodávanou rakouskou firmou za zhruba 600 tisíc eur (asi 16,2 milionu korun). Výsledek však skončil fiaskem.

UEFA si stěžuje na kvalitu trávníků a v Lille dokonce v pátek proběhne před play-off jeho kompletní výměna. Záchranné kroky se dělají i v Marseille a v Paříži na Stade de France.

"Organizátoři turnaje se chtějí zbavit odpovědnosti, a proto diskreditují naše odborníky," stojí v prohlášení Francouzské travní společnosti (SFG), která se stará o trávníky na stadionech. "Považujeme to za skandální ve chvíli, kdy byli vyjmuti z rozhodovacích procesů a jejich rady byly ignorovány."

SFG naopak viní Haydena. "Konzultant najatý UEFA věřil, že je nezbytné násilně zabudovat nekompatibilní trávu od rakouské společnosti. A nenechal si poradit. Bylo to v Lille, Marseille a Nice, tedy tam, kde jsou dnes problémy. To nemůže být náhoda," prohlásili francouzští trávníkáři.

"Francouzi nemají odpovědnost za neschopnost a sabotáž žoldnéře najatého organizátory," doplnil Jean-Marc Lecourt z francouzské travní společnosti.

Sám Hayden kritiku nekomentoval, UEFA se ho však zastala a názor francouzské strany odmítá. "Jde o kompletně nepodloženou kritiku. S jeho prací jsme spokojeni," uvedla UEFA v krátkém prohlášení.

Zajímavostí je, že nejlepší hřiště šampionátu je na pařížském Parku princů, kde se o něj stará jiný Brit Jonathan Calderwood. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy