Následuje
Magazín českého snowboardingu

Pozápasový trénink českého týmu absolvovala jen polovina hráčů

Tours (Francie) – Fotbalisté národního týmu se po vydřené remíze s Chorvatskem vrátili na tréninkovou základnu do Tours. Svěřenci Pavla Vrby měli na programu pozápasový trénink, do něhož se však zapojila jen část mužstva. Hráči základní sestavy zůstali v hotelu a věnovali se regeneraci.

Bořek Dočkal (vpravo) na tréninku reprezentace
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Ti, co hráli, zůstali na hotelu a dělali tam regeneraci. My, co jsme nehráli nebo hráli méně, jsme měli normální trénink. Rozcvička, bago, střelba a pak hra na dvě. Ke konci jsme si dali centry plus lehkou střelbu. Zítra už bude tým kompletní," řekl novinářům stoper Michal Kadlec.

Reprezentanti s Chorvatskem prohrávali už 0:2, ale v poslední čtvrthodině dokázali vyrovnat. Pokud v úterním závěrečném duelu skupiny porazí Turecko, budou mít velkou šanci postoupit. "Víme, že to je strašně důležitý zápas, ale ještě jsme o něm úplně nepřemýšleli. Spíš ještě vstřebáváme ten včerejšek. Dnes jsme si pouštěli včerejší zápas a říkali jsme si, co bylo dobře a co špatně. Od zítřka budeme přemýšlet o Turecku," uvedl útočník Milan Škoda.

Vedle regenerace a videorozboru si fotbalisté opět zahráli i stolní tenis. Dařilo se dvojici Škoda-Necid, která proti Chorvatsku zařídila oba české góly. "Přišli jsme tam a dvakrát jsme vyhráli. Jsme sehraní. Nakonec nás ale jedna dvojice porazila, myslím, že to byl Lafi s Gebrem," dodal Škoda.

Čeští hráči neřeší postupové spekulace a soustředí se jen na to, aby Turecko porazili. Jejich úterní soupeř je po dvou zápasech bez bodu. "Asi nebudou v dobrém rozpoložení, s tím Španělskem působili trochu odevzdaně. To je naše šance. Ale oni budou chtít vyhrát a znepříjemnit nám to. My se budeme snažit ten zápas urvat za každou cenu, abychom jim i trošku vrátili ten rok 2008," připomněl Kadlec, jeden z pamětníků osm let staré porážky 2:3, která znamenala vyřazení týmu na Euru ve Švýcarsku.

Národní mužstvo se bude v Tours chystat do pondělí, kdy odletí do Lens, dějiště zápasu s Tureckem.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy