Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Lokomotiv Novosibirsk - ČEZ Karlovarsko

Po porážce dvě výhry? Fotbalisté věří, že se oklepou jako na ME v Polsku

Tours (Francie) – Před čtyřmi roky na mistrovství Evropy v Polsku čeští fotbalisté začali výpraskem od Ruska, ale následně dvakrát vyhráli a do vyřazovací části postoupili z prvního místa. A v podobný scénář by se podle nich mohlo schylovat i nyní. Hráči totiž věří, že se z úvodní porážky se Španělskem oklepou a v nadcházejících soubojích s Chorvatskem a Tureckem si vybojují pokračování v turnaji.

Čeští reprezentanti vyhlíží na tréninku lepší zítřky
zdroj: ČTK/PA/ autor: David Tanecek

"Ta skupina je jiná než před čtyřmi lety, tady je podstatně složitější. Zase jsme začali porážkou, takže trochu paralela podobná v tom je. Chorvaté, kteří nás čekají, jsou velmi dobří. Viděli jsme je. Semkneme se a uvidíme, na co to bude stačit," řekl obránce David Limberský.

Zatímco před čtyřmi lety se proti Rusku očekával vyrovnaný zápas, proti Španělům byli čeští hráči jasným outsiderem a mohli jen překvapit. "Tehdy to bylo něco jiného. Prohráli jsme 1:4, Rusáci nás přejeli vyšší třídou. Teď jsme odevzdali všechno proti mistrům světa a Evropy. Nemáme dobrý pocit, že jsme prohráli, ale dobrý z toho, že jsme makali a znepříjemnili jim to," srovnával útočník Tomáš Necid.

"Před zápasem s Ruskem byla situace taková, že jsme ten zápas chtěli zvládnout a prohráli jsme 1:4. Teď naopak nikdo nečekal, že urveme nějaký bod. Byli jsme hrozně blízko, i když jsme 80 minut bránili. Je na čem stavět a uvidíme, zda to bude stačit na postup," řekl stoper Roman Hubník.

Reprezentace se na minulých šampionátech přesvědčila, že výsledek z úvodního zápasu nemusí nic znamenat. V letech 1996 a 2012 první duel prohrála a nakonec postoupila, v roce 2008 zase vstoupila do turnaje vítězně a skončila ve skupině. Stejně tomu bylo i na MS v roce 2006, kdy Češi na úvod jasně zdolali 3:0 USA, ale pak dvakrát prohráli.

"Celá kabina byla po zápase se Španělskem zklamaná, ale postupem času ten zápas hážeme za hlavu. Atmosféra je tady dobrá. Máme ještě dva zápasy před sebou a pokusíme se udělat co nejlepší výsledek v pátek s Chorvaty. Ta skupina před čtyřmi lety byla možná snadnější, ale dá se hrát s každým. Při troše štěstí můžeme vyhrát jak s Chorvatskem, tak s Tureckem" uvedl Hubník.

Český celek má výhodu v tom, že na letošním Euru poprvé postoupí i čtyři z šesti týmů na třetích místech. "Myslím, že oba dva zápasy budou klíčové. Když jeden zvládneme, dává nám to docela velkou šanci na postup. Když nevyhrajeme, tak prostě po právu pojedeme domů," dodal Limberský.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy