Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Od rána do noci. Česká televize odvysílá všechny zápasy Eura 2016

Česká televize nabídne svým divákům všechny zápasy nadcházejícího fotbalového mistrovství Evropy v přímém přenosu. Padesát z jedenapadesáti duelů odvysílá živě kanál, všechny pak diváci mohou vidět na webu ctsport.cz, mefotbal.cz či v mobilních aplikacích.

Stadion v Nice bude jedním z deseti dějišť fotbalového ME 2016
zdroj: Reuters autor: Eric Gaillard

"Divákům tradičně nabídneme kompletní program šampionátu. Máme připravena dvě studia, ve Francii i v Praze, a navíc další desítky hodin doplňkového programu čítajícího třeba přímý přenos zahajovacího koncertu Davida Guetty, přímý přenos z otevřeného tréninku české fotbalové reprezentace nebo dokumenty nahlížející do dějiště šampionátu i historie národního mužstva," přibližuje program České televize, do kterého se zapojí nejen její sportovní stanice, ale i ČT 2 a ČT art, výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

ČT sport odvysílá pětačtyřicet z celkových jedenapadesáti utkání, 5 zápasů odvysílá program ČT 2 a jeden, mezi Rumunskem a Albánií, uvidí diváci ze záznamu. Všechny zápasy v přímém přenosu nabídne web České televize. Na stránkách ctsport.cz a mefotbal.cz fanoušci navíc již v průběhu hrací doby budou moct přehrát vybrané momenty daného utkání. Stejně jako k letošnímu mistrovství světa v hokeji, bude i při mistrovství Evropy ve fotbale fungovat webový speciál s přehlednými statistikami, programem zápasů i aktuálními informacemi.

Česká televize také připravila pro diváky dvě studia, ze kterých jim nabídne doprovodný program. "Do studií v Praze budou chodit hosté, mezi nimiž se objeví bývalí fotbalisté, kteří v minulosti na evropských šampionátech hráli. Pozvali jsme například Zdeňka Nehodu, Tomáše Ujfalušiho, Vladimíra Šmicera, Pavla Kuku, Radoslava Látala a Jozefa Chovance. A chybět nebude ani naše osvědčená sestava stálých expertů, kterými jsou Luděk Zelenka, Pavel Karoch, Erich Brabec a Petr Švancara," avizuje moderátor pražského studia David Kozohorský.  

Kromě atraktivních hostů nabídnou pražské i francouzské studio umístěné v Tours rozbory utkání, rozhovory s trenéry a hráči i pohled do zákulisí celého šampionátu. "Poprvé v historii budeme až čtyřikrát denně živě vysílat z místa pobytu české reprezentace z Tours. Každodenní vysílání bude v průběhu mistrovství začínat v šest hodin ráno reprízou zápasu z předešlého hracího dne a končit vždy až před půlnocí," prozradil průvodce francouzským studiem a vedoucí fotbalového vysílání ČT Pavel Čapek, jehož ve studiu doplní majitel bronzu z ME 2004 Zdeněk Grygera. Jako komentátoři zápasů se ve Francii představí Jaromír Bosák a Vlastimil Vlášek, v roli spolukomentátorů pak Pavel Karoch, Luděk Zelenka a Martin Hyský.

Je nám líto, video expirovalo.
Studio 6 k přípravám fotbalového Eura. Hostem byl Vlastimil Vlášek

Vysílání k Euru 2016 startuje na programu ČT sport již před zahájením Eura, a to sérií čtyř besed Pavla Čapka s fotbalisty, jež v minulosti na šampionátech vybojovali cenné kovy, a také připomenutím slavných zápasů české, potažmo československé reprezentace z let 1976 a 1996.

Sportovní program odvysílá ve středu 8. června přímým přenosem také trénink české fotbalové reprezentace z Tours. Hostem ve studiu Pavla Čapka bude trenér Pavel Vrba. Fotbalu se ale nebude věnovat jen ČT sport, Dvojka vezme diváky do zákulisí francouzských fotbalových stadionů a také na výpravu do historie národní reprezentace. A program ČT art je zavede pod Eiffelovu věž, kde v předvečer mistrovství zahájí šampionát koncertem David Guetta.

Hlavní zprávy