Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

O český trénink byl v Tours zájem. Dorazilo několik tisíc fanoušků

Tours (Francie) – Sice šlo pouze o úvodní trénink, čeští fotbalisté však při něm měli ve francouzském Tours pořádné obecenstvo. Na stadion přišly odhadem čtyři tisícovky fanoušků. Reprezentantům se dostalo velmi vřelého přivítání a největší aplaus sklidili nejzkušenější hráči, kapitán Tomáš Rosický, záložník Jaroslav Plašil a brankář Petr Čech, který příznivcům ve francouzštině v úvodu poděkoval.

Trénink české reprezentace
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Před čtyřmi lety na Euru v Polsku sledovaly první trénink českého týmu v dějišti turnaje tři tisícovky fanoušků a v Tours, kde bude mít mužstvo základnu, se toto číslo ještě povedlo překonat. Do hlediště stadionu místního klubu Tours FC s kapacitou 16 247 míst proudily už dobrou půlhodinu před začátkem úvodní přípravy národního celku stovky příznivců a hlavní tribuna se zcela zaplnila. Velkou část diváků na ní tvořily děti.

"Upřímně mě taková návštěva překvapila. S klukama jsme si říkali, že tolik lidí nechodí ani na ligu. Neznám mentalitu Francouzů, ale je vidět, že se na nás těšili," řekl novinářům stoper Roman Hubník. "Přijetí bylo velmi příjemné. I to, že se stadion zaplnil velice slušnou návštěvou, ukazuje, jak se Francie těší na šampionát," doplnil Čech.

Když dvě minuty po půl sedmé hráči poprvé vkročili na trávník, ozval se aplaus a část příznivců dokonce povstala. Hráči oplatili místním jejich přízeň potleskem a slovo si pak vzal brankář Čech. Gólmanská jednička využila znalosti místního jazyka z bývalého působení v Rennes a do mikrofonu ve francouzštině poděkovala.

"Asi to bylo připravené. Když jsem přijel, věděl jsem, že se mě moderátor na něco zeptá. Je to úsměvné v tom, že ten pán, který to moderoval, to dělal na zápasech Rennes, když jsem tam hrál. Já ho na začátku nepoznal, ale on se hned přihlásil, tak mi to pak docvaklo. Bude i na tom (úvodním) zápase v Toulouse (se Španělskem)," řekl Čech.

Hlasatel postupně přečetl všechny české hráče a fanoušci nadšeně zabouřili, když zaslechli jména Rosického a Plašila, jenž působí ve francouzském Bordeaux. Fotbalisté následně poklusem obkroužili stadion a fanoušci jim znovu zatleskali.

Po 45 minutách dal trenér Pavel Vrba pokyn ke hře na dvě branky. Hned po několika sekundách otevřel skóre minizápasu mezi "červeným" a "zeleným" týmem Milan Škoda a fanoušci slavili, jako kdyby se trefil domácí výběr Francie. Naopak hlasitým povzdechem doprovodili na druhé straně nepřesný volej Tomáše Necida těsně nad.

Po tréninku publikum hráčům znovu zatleskalo a mladí fanoušci se v rohu tribuny seběhli u brankáře Čecha, který rozdával příznivcům desítky autogramů a fotil se s nimi. Na závěr hráči mezi diváky vyhazovali míče, jeden z chlapců se při tom zranil a musel být ošetřen. "On skočil po míči a asi si zlomil ruku nebo palec. Tak jsem mu dal rukavice, aby to příště líp chytil," usmál se Čech. "Chtěl se vyfotit, tak byl asi spokojený," dodal gólman Arsenalu.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy