Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Bulharsko

Noc největšího ponížení a nejhorší prohra v historii, píší britská média o konci Anglie

Londýn – Tvrdá kritika dopadla na hlavy fotbalistů Anglie a trenéra Roye Hodgsona po osmifinálovém vyřazení od Islandu. Britská média porážku označila za největší ponížení v historii anglického fotbalu. Žádná jiná z předchozích blamáží se prý této prohře nevyrovná.

Zklamaní fotbalisté Anglie
zdroj: REUTERS autor: Kai Pfaffenbach

"Byla to pro Anglii noc toho největšího ponížení a nejhorší prohra v historii mezinárodního fotbalu. Mnohem horší než porážka s USA (0:1) na mistrovství světa 1950 v Brazílii," srovnal deník The Telegraph pondělní výsledek s jiným velkým propadákem. "Je to horší, protože tato prohra přichází ve chvíli, kdy je Premier League světovým průmyslem. A proti Anglii stál národ s 30 tisíci registrovanými fotbalisty," dodal.

"Po 959 zápasech přišla ta nejhorší porážka v anglické historii. A to proti zemi, která má 330 tisíc obyvatel. Anglický tým byl k smíchu. Soubor panikařících jednotlivců," kritizoval deník Times.

"Zpochybňuje to postavení Anglie, která sama sebe vidí jako fotbalové království," konstatuje deník The Guardian. "Jde o seismickou vlnu. Vždyť Anglii vyřadila země s populací velikosti Leicesteru (města letošního nečekaného mistra Anglie). A ukazuje se, že trenér Hodgson měl skončit už po mistrovství světa 2014. Poslední dva roky byly velkým plýtváním," napsal deník Daily Mail na adresu trenéra Roye Hodgsona, který ihned po prohře s Islandem rezignoval. "Nebyl na to vhodný tehdy a nebyl ani nyní. Měl jen plno řečí a slibů o změnách, ale pod tlakem se tak nedělo," dodal.

Média trenérovi vyčetla, že nedokázal najít herní tvář týmu, netěžil ze silných stránek hráčů a v kritických chvílích se tým neměl o co opřít. Kritika se rovněž dotkla "zbohatlické" kultury Premier League, která kazí morálku hráčů.

"Problémem je ego hráčů. Jsou příliš slavní, důležití, bohatí, mocní. To je současná Anglie. Pak se ztrácí síla týmu," uvedl deník The Independent. "Bylo třeba, aby zkušení hráči zabrali a táhli reprezentaci, ale to se nestalo. Byli stejní jako zbytek týmu," doplnil deník Guardian.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Anglie - Island

Podobný názor se objevil i na BBC. "Hlavní zodpovědnost leží na trenérovi, ale jeho zklamali i hráči, kteří jsou schopni mnohem lepších výkonů. Hodgson je na vině, ale kritice nesmí uniknout ani vysoce placení hráči Premier League."

Bulvární deník Mirror přirovnal výbuch Anglie k nedávnému rozhodnutí Britů v referendu o vystoupení z Evropské unie. "Hodgsonův brrrexit! Naprosté ponížení. Existují tři jistoty v životě: smrt, daně a průměrné anglické vystoupení na velkých turnajích," napsal Mirror.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy