Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP Skupiny ČEZ 2020 Troja

Nesmíme truchlit, burcuje Španěly Del Bosque po porážce od Gruzie

Getafe (Španělsko) – Španělsko se vzpamatovává z nemalého šoku. V generálce na Euro podlehlo v Getafe Gruzii 0:1. Trenér Vicente del Bosque nabádá své svěřence, aby se tím nenechali rozhodit a soustředili se na mistrovství Evropy. Úřadující šampioni vstoupí do turnaje v pondělí v Toulouse proti České republice.

Vicente del Bosque
zdroj: Reuters

"Nesmíme truchlit a dovolit, aby nás tato porážka ovlivnila. Musíme se dívat dopředu a myslet na mimořádnou výzvu, kterou je evropský šampionát," řekl Del Bosque novinářům po úterní porážce 0:1 v Getafe.

"V dnešním fotbale můžete prohrát s jakýmkoli soupeřem. Porážka nás musí motivovat k tomu, abychom začali Euro co nejlépe," uvedl útočník Lucas Vázquez, který si odbyl reprezentační debut.

Bez zakončení

Jeden z hlavních favoritů Eura měl sice celý zápas výraznou převahu, pevnou defenzivu Gruzie však nepřekonal. Naopak z protiútoku inkasoval po gólu Tornikeho Okriašviliho ze 40. minuty. "Nenechali nám prostor, v prvním poločase byli naši hráči příliš často pokryti. S příchodem Iniesty jsme se zlepšili a trochu lépe četli hru, ale chybělo nám pořádné zakončení," konstatoval Del Bosque.

"Jsme zklamaní. Nehráli jsme špatně, ale nedokázali jsme překonat jejich dobře organizovanou obranu. Musíme je za defenzivní práci pochválit," řekl kouč na adresu 137. týmu žebříčku FIFA, který vede Slovák Vladimír Weiss.

Na Euro s nadšením

Španělé prohráli po jedenácti zápasech. Před Gruzií naposledy loni v březnu nestačili v Amsterdamu na Nizozemsko. Na Euru se ve skupině D utkají také s Tureckem a Chorvatskem. "Na mistrovství Evropy odjedeme plni nadšení a bez známky strachu. V tom se nic nezměnilo," prohlásil Del Bosque.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy