Následuje
Speciál

Nemyslím, že bych byl někdy hrdější, zářil po postupu Irů trenér O'Neill

Lille (Francie) – Po závěrečném hvizdu zářil radostí a okamžitě začal slavit se svým realizačním týmem. Kouč Martin O'Neill po triumfu 1:0 nad Itálií, který znamenal postup do osmifinále mistrovství Evropy, zářil radostí a řekl, že v životě nebyl tak hrdý. Všichni irští hráči podle něj v Lille podali heroický výkon.

Kouč Irska Martin O'Neill (vpravo) se raduje z postupu
zdroj: REUTERS autor: Benoit Tessier

"Nemyslím, že bych byl někdy hrdější. Zažil jsem už skvělé večery, ale tenhle byl výjimečný. Na konci bylo všechno hodně emotivní," řekl O'Neill.

Irsko ve skupině E nejprve remizovalo 1:1 se Švédskem a pak prohrálo 0:3 s Belgií. Pro šanci na postup ze třetí pozice tak potřebovalo porazit stříbrného medailistu z minulého šampionátu. To se podařilo brankou Robbieho Bradyho z 85. minuty.

"Zasloužili jsme si zvítězit, ale musím přiznat, že už jsem přestal věřit, když italský brankář v závěru vychytal Wese Hoolahana. Ale teď už na tom nezáleží, byla to fenomenální výhra a fenomenální večer," prohlásil čtyřiašedesátiletý trenér.

"Na hřišti nebyl jediný fotbalista v irském dresu, který by nepodal heroický výkon. Věřili jsme si, že dokážeme hrát na této úrovni. Všichni předvedli, čeho jsou schopní", doplnil O'Neill.

Irský hrdina Brady přiznal, že po vstřelené brance byl mimo. "Wes poslal fantastický míč na mou hlavu. Myslím, že jsem se po tom gólu trochu ztratil. Nemohl jsem si pomoct, takhle se plní sny," uvedl čtyřiadvacetiletý krajní záložník či bek Norwiche.

"Každý Ir na světě teď bude slavit. Abych byl upřímný, tak stále těžko hledám slova. Byla to naše poslední šance a my to věděli. Ukázali jsme, že náš tvrdě pracující tým má ducha, a podali jsme skvělý výkon," přidal Brady.

Irové v nedělním osmifinále vyzvou v Lyonu domácí Francii. "Mám radost, že v příštím kole hrajeme s Francií. Zápas s hostitelem turnaje pro nás bude výborný. Francouzi budou pochopitelně favorité, ale když se stačíme dát včas dohromady, chceme hrát stejně silně jako proti Itálii," upozornil O'Neill. "Víme, že Francie má špičkové mužstvo, ale pokud tento výkon zopakujeme, nemáme se čeho bát," dodal Brady.

Sestřih utkání Itálie - Irsko
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy