Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Nawalka: Nebál jsem se inkasovaného gólu. Německý tlak byl náš plán

Paříž – Německo se tlačilo dopředu a snažilo se s bezbrankovým výsledkem něco udělat. Trenéra Polska Adama Nawalku však jejich občasná převaha nechávala v klidu. Byl si totiž jistý, že jeho svěřenci gól od úřadujících mistrů světa nedostanou. Bezbrankovou remízu podle něj mohli odvrátit jen Poláci, ale ani ti se neprosadili.

Trenér Polska Adam Nawalka
zdroj: REUTERS autor: Kai Pfaffenbach

"Vůbec jsem se nebál, že bychom dostali gól. Němci sice chvílemi měli tlak, ale to byl náš záměr, aby tím otevírali prostor pro naše brejky. Hráli jsme tak záměrně," řekl Nawalka po utkání.

Zatímco Německo se dostalo k jediné nebezpečné střele, Polsko mělo tři dobré šance, útočník Arkadiusz Milik se však v koncovce trápil. Nejprve netrefil míč a následně v největší příležitosti utkání mu scházely centimetry, aby zblízka hlavou poslal míč do odkryté branky.

"Vidět tým zahrát takhle dobře proti mistrům světa mě samozřejmě těší. Nemůžeme být ale úplně spokojení, protože jsme nedali gól. Přitom jsme měli dobré šance. Bezbranková remíza je spravedlivý výsledek," uvedl Nawalka.

Odmítl kritiku na adresu největší hvězdy týmu Roberta Lewandowského, který v obou zápasech nebyl tolik vidět a nepotvrdil pověst kanonýra a nejlepšího střelce kvalifikace. "Lewandowského výkony jsou v každém utkání mimořádně důležité pro naši taktiku. Dře pro tým, odvádí neuvěřitelnou práci. Poutá na sebe pozornost obrany a dělá tím prostor pro spoluhráče," řekl Nawalka.

Nyní má velmi blízko k tomu, aby dovedl polský tým do vyřazovacích bojů poprvé od mistrovství světa 1986. Se čtyřmi body by jim postup už neměl utéct. "Chceme to ale potvrdit v posledním utkání a co nejlépe se připravit," odmítl spoléhat na to, že Němci porazí Severní Iry.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy