Následuje
Panorama

Morata dříve Španělsko pouze sledoval, nyní dvakrát skóroval

Nice - Přestože se španělský útočník Álvaro Morata v prvním utkání proti Česku neprosadil, vše si vynahradil v duelu s Tureckem, ve kterém se prosadil hned dvakrát a hlavní měrou se zasloužil o pohodlné vítězství 3:0. Výhra posunula Španělsko už do osmifinále. Role třiadvacetiletého fotbalisty se ve španělské reprezentaci proměnila, zatímco dříve se na úřadující šampiony díval pouze v televizi, nyní je plnohodnotným členem základní sestavy.

Španělský střelec Álvaro Morata
zdroj: Reuters autor: Yves Herman

Morata si v Nice nejprve ve 34. minutě naskočil na Nolitův centr a hlavou poslal favorita do vedení. V úvodu druhého poločasu pak zblízka zakončil akci Andrése Iniesty a Jordiho Alby a stal se prvním hráčem na turnaji, který skóroval v jednom utkání dvakrát.

"Jsem velmi šťastný, byly to týmové góly. Před tímto Eurem jsem sledoval zápasy Španělska v televizi, teď jsem tady. Je to pro mě sen," řekl Morata. Je rád, že odpověděl na kritiku ofenzivních hráčů po prvním duelu skupiny D s českým týmem (1:0), který rozhodl až v 87. minutě stoper Gerard Piqué.

"I když šlo všechno dobře, lidé říkali, že nedáváme góly. Takže jsme se museli o to víc snažit a pracovat. Odehráli jsme skvělý zápas proti těžkému soupeři," uvedl Morata. "Nejdůležitější je, že máme v týmu skvělou atmosféru. Smějeme se, bavíme se... A to je vidět na hřišti," dodal odchovanec Realu Madrid.

Velké zlepšení viděl ve španělské hře záložník Iniesta. "Jak turnaj postupoval, museli jsme růst a minimalizovat nedostatky. To se nám v zápase s Tureckem podařilo. Proti Čechům bylo v úvodu těžké najít tu správnou intenzitu. Tentokrát se nám podařilo uklidnit po prvním gólu a dokázali jsme víc držet míč. Takže deset z deseti pro hráče a stejné hodnocení pro fanoušky, jejichž podpora byla úžasná," ocenil dvaatřicetiletý kapitán Barcelony.

Podle něj už Španělé nechali zapomenout na předloňské MS v Brazílii, kde jako obhájci trofeje nečekaně propadli a skončili už ve skupině. "Světový šampionát byl zklamáním pro hráče i fanoušky. Nikdy by nás nenapadlo, že budeme mít takový turnaj, ale odpověděli jsme v těchto dvou zápasech a ukázali svou vítěznou mentalitu. Máme dobrý pocit a je v našich rukou, jak daleko dojdeme," prohlásil Iniesta.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy