Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Kouč Turků: Nespoléháme na ničí pomoc, získáme čtyři body

Praha - Fotbalisté Turecka měli po třech zápasech kvalifikace mistrovství Evropy jen bod, ale z následných pěti duelů jich získali jedenáct a po minulé výhře 3:0 nad Nizozemskem poskočili před "Oranjes" na třetí místo, znamenající baráž. Trenér Fatih Terim věří, že nabídnutou šanci jeho svěřenci využijí a ze zbylých dvou utkání - proti Česku a Islandu - získají aspoň potřebné čtyři body.

Kouč Turecka Fatih Terim
zdroj: ČT sport

"Začali jsme špatně, prošli jsme si těžkým obdobím. Kamenovali mě, domnívali se, že jsme v bezvýchodné situaci. O několik bodů jsme přišli nešťastně góly v posledních sekundách, ale v tuhle chvíli jsme před třetím týmem světa a máme dobrý finiš," řekl Terim.

"Řekl jsem hráčům, že lidé využívají své příležitosti. Takže věřím, že ji využijeme. Víme, že hrajeme proti dvěma dominantním týmům ve skupině - Česku a Islandu. Nechceme se spoléhat na ničí pomoc. Získáme čtyři body, jak se nám to v minulosti už několikrát povedlo," doplnil sebevědomě dvaašedesátiletý trenér.

Je nám líto, video expirovalo.
Turci se ladili před duelem s ČR

Turci tvrdí, že nizozemský trenér Danny Blind prostřednictvím e-mailu gratuloval českému kouči Pavlu Vrbovi k postupu. FAČR ale soukromou korespondenci mezi kouči důrazně popřela s tím, že šlo o běžné blahopřání mezi oběma svazy.

Terim: Zákulisní hry? Nelíbí se mi to

"Nerad bych se pouštěl do kritiky, ale na naší úrovni to není běžné. Není třeba být tak sečtělý, aby člověk pochopil, o co mu (trenérovi) šlo. Moc se mi to nelíbí. Měli možnost nás porazit v přímých soubojích a nemuseli to dohánět takovými zákulisními hrami," prohlásil Terim.

Nepovažuje za výhodu, že Nizozemsko hraje v Kazachstánu o dvě a tři čtvrtě hodiny dříve. "Nemyslím si, že má na mezinárodní úrovni význam, kdo hraje dříve. Nebudeme hrát podle jejich výsledku, nebudeme tomu přizpůsobovat taktiku. Budeme se koncentrovat na vlastní výkon," dodal Terim.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy