Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Kolář: Vrba je rád, že nás má pohromadě. Konečně je ve svém živlu

Kranzach - S trenérem Pavlem Vrbou toho Daniel Kolář prožil hodně – jak v reprezentaci, tak i v Plzni, a tak na něm už leccos pozná. Třeba to, že se kouč národního týmu dostává do svého živlu, když je konečně s týmem na soustředění v Rakousku v každodenním kontaktu, jak na to byl zvyklý z klubové úrovně. 

Reprezentace už trénuje pod Alpami
zdroj: ČTK autor: Šváb David

"Trenér je rád, že nás má takhle pohromadě a že nás může trénovat. Už ho znám docela dobře, takže z něj cítím, že je teď ve svém živlu," řekl Kolář novinářům po příjezdu na soustředění v Kranzachu.

Jde o hlavní fázi přípravy na evropský šampionát, na hráče během osmi dní čekají dva zápasy a sedm náročných tréninků. "Dá se počítat s tím, že to bude intenzivnější, ale všechno je to o hře a je to zábavné," popsal Kolář. "Uvidíme, jak se to na nás projeví. Ale pro všechny je lepší, když má trenér čas na to předávat nám své myšlenky," dodal.

Na soustředění by se měla vyladit i sestava a definitivně se rozhodnout o konečné nominaci. Role náhradníků je nyní přisouzena Lukášovi Marečkovi a Patriku Schickovi. "Asi bych to také chtěl vědět. Je to od trenéra fér přístup. Podle mě je dobře, že kluci vědí, na čem jsou," míní Kolář.

Záložník Plzně se naopak chystá na svůj druhý šampionát, poté co byl před čtyřmi roky v Polsku. "Teď už vím, jak to chodí na takové akci. O to se na to možná těším ještě víc než tehdy. Je to vrchol, který už nemusím zažít. Jsem vděčný, že jsem v nominaci. Je to pro mě bomba a vrchol toho, co můžu dokázat," prohlásil Kolář. "Tehdy to byl super zážitek. Od města, které tím žilo. Postoupili jsme. Všechno zapadlo do sebe. Doufám, že teď to bude ještě lepší," dodal.

Jediné obavy má z bezpečnosti na šampionátu v souvislosti s teroristickými útoky. "Nemám z toho úplně dobrý pocit, vnímám to, ale snažím se na to nemyslet a nepřipouštět si, že by se něco mohlo stát," řekl Kolář, který věří, že to nakonec nebude vnímat, podobně jako když hrál s Plzní v Izraeli. "Tehdy v Tel Avivu také něco bouchalo, ale nebezpečně jsem se necítil. Moc jsme to nevnímal," dodal. 

Je nám líto, video expirovalo.
Reprezentace dorazila na soustředění a má za sebou lehký trénink
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy