Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jsem neskromný. Ze skupiny smrti na Euru postoupíme, věří Pelta

Praha – Český tým na mistrovství Evropy sice čeká skupina smrti, ve které je outsiderem. Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta však věří, že národní tým překvapí a dokáže postoupit. Vede ho k tomu dobré klima v kabině a povedené vystoupení proti Rusku, když Češi zvítězili 2:1.

Miroslav Pelta
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Chtěl bych do lidí nalít optimismus, protože jsem osobně navštívil zápas s Ruskem. Musím říct, že mám velmi dobrý dojem z příjemné atmosféry, kterou jsem viděl před zápasem i po něm, protože jsem absolvoval cestu zpět s mužstvem. Myslím, že příprava probíhá velmi zdařile," řekl Pelta.

Reprezentace na uplynulém soustředění v Rakousku nejprve porazila Maltu 6:0 a poté Rusko 2:1. V neděli ji čeká v Praze v Edenu generálka na šampionát s Jižní Koreou. "Naše vzpomínky na Rusko nebyly nejlepší, protože jsme s ním prohráli na ME v Polsku 1:4. Rusko je velká země s velkou fotbalovou tradicí a i výhra v přátelském utkání se nad tímto soupeřem počítá," uvedl Pelta.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Rusko - Česko

"Jsem člověk, který rád vyhrává i v přáteláku. Určitě mi to zlepšilo náladu a dodává mi to síly do nelehkých posledních dní přípravy na Euro. V neděli nás ještě čeká generálka, věřím, že bude velká návštěva a uděláme dobrý výsledek i s Koreou. Španělé je porazili 6:1, tím nás trošku vystrašili. Uvidíme, jak jsme na tom my," dodal Pelta.

Národní tým čeká ve Francii těžká skupina s obhájcem titulu Španělskem, Chorvatskem a Tureckem. "Chci, abychom postoupili ze skupiny. Jsem neskromný. Myslím, že přestože máme skupinu smrti, tak to dokážeme. Jsem optimista," prohlásil Pelta. "V Polsku nás všichni odepsali po porážce v prvním zápase s Ruskem a pak jsme vyhráli skupinu. Věřím, že i letos jsme silní a dokážeme udělat výsledek, který by si národ přál," dodal.

Těší ho, v jaké formě se vrátil uzdravený kapitán Tomáš Rosický. "Důležitý je dobrý zdravotní stav hráčů. Nechci to zakřiknout, ale jsou to hráči, na kterých mužstvo stojí. Tomáš dal včera krásný gól. Pokud budeme mít tyhle hráče, které potřebujeme, zdravé a ve formě, dává nám to velkou naději, že můžeme být pro každého nepříjemným soupeřem," řekl Pelta.

Pochvaluje si, že v Rakousku byli s hráči i manželky, přítelkyně a děti. "Je to takový nestandardní krok, ale brali jsme to tak, že hráči budou dlouho z domova, a chtěli jsme jim vytvořit co nejlepší závěrečnou přípravu. Jsme s tím velmi spokojeni, panuje dobré klima. Ale rozhodující bude, až rozhodčí 13. června pískne do píšťalky proti Španělům. Nelze si plánovat, že proti Španělsku nebo Německu budeme vždy uhrávat dobrý výsledek, ten se dá udělat jen jednou za čas. A věřím, že to bude právě 13. června," dodal Pelta.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy