Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Ještěže Puma nedělá kondomy, vtipkoval na adresu dresů Shaqiri

Lille – Pokud se během zápasu na dresu některého z fotbalistů objeví díra, dá se to považovat za kuriozitu. Švýcarským fotbalistům se však podobný incident v utkání s Francií stal hned čtyřikrát, což vzbudilo spoustu udivených reakcí a posměšků. Výrobci sportovního vybavení Puma však incident příliš úsměvný nepřišel a hodlá vše prošetřit.

Viděli dvě břevna, několik solidních šancí, ale gólu se fanoušci na stadionu v Lille v utkání mezi Francií a Švýcarskem nedočkali. Obrany obou celků totiž byly kompaktní a pevné. To samé se však nedalo říct o dresech fotbalistů s helvétským křížem na dresu. Hned čtyřikrát museli běžet k postranní čáře, aby si převlékli děravý trikot.

Ve střetnutí přitom nedocházelo k žádným extrémně tvrdým soubojů, které by se neobjevovaly v každém zápase. Dresy přesto připomínaly trhací kalendář. Švýcarští hráči si však po utkání ze situace těžkou hlavu nedělali. Díky remíze slavili historický postup do osmifinále a dovolili si tak vtipkovat. 

"Doufám, že Puma nevyrábí kondomy," řekl s úsměvem záložník Stoke City Xherdan Shaqiri, k němuž se přidal i Breel Embolo. "Měli jsme několik problémů s dresy. Je vidět, že zatímco my jsme připraveni, kustod nikoli," řekl útočník, jenž byl jedním z hráčů, kteří k výměně dresů musel sáhnout.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Švýcarsko - Francie

Problémy měli i záložníci Admir Mehmedi a Granit Xhaka. Druhý jmenovaný byl na tom úplně nejhůř, jelikož musel k výměně sáhnout hned dvakrát. "Může se to stát. Znamená to, že jsme na hřišti skutečně nechali vše," komentoval situaci brankář Yann Sommer, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Méně důvodů k radosti měli po problémech v centrále firmy Puma, jež hodlá celou situaci vyšetřit. "Dresy roztržené během večerního zápasu, něco takového jsme zažili poprvé. Pět týmů PUMA odehrálo na tomto turnaji deset zápasů, aniž by měly podobné problémy," uvedla německá společnost, v jejíchž dresech hraje i česká reprezentace. Firma nyní hodlá přezkoumat materiál, z něhož byla švýcarská sada vyrobena.

Úsměvy vyvolal také oficiální míč turnaje. Po souboji mezi Francouzem Antoinem Griezmannem a Valonem Behramim se v jednom z nich objevila velká díra a z koule se během pár sekund stal nehratelný předmět.

"Zjišťujeme, co se stalo. Podobné incidenty jsou raritní. Důvod zatím nemáme, ale míč Beau Jeu je zatím chválen experty za přispění k dobrému startu turnaje," stálo v prohlášení firmy Adidas, která míče vyrábí.

Fanoušky ale problémy příliš trápit nemusely. Když neviděli góly, pobavili se alespoň jinak. Otázka je, jestli i v tomto případě platí, že špatná reklama, je taky reklama.

Zdroj
ČTK, Guardian

Hlavní zprávy