Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

FAČR chystá pro fanoušky během ME fanzónu ve Žlutých lázních

Praha - Během fotbalového mistrovství Evropy ve Francii se chystá v Praze fanzóna s velkoplošnými obrazovkami a televizním studiem. Umístěna by měla být v areálu Žlutých lázní.

Žluté lázně
zdroj: ČTK autor: Veronika Šimková

FAČR chce nabídnout alternativu fanouškům, kteří nezískají lístky na šampionát. Podle odhadů se ke vstupenkám na zápasy přímo ve Francii dostane zhruba jen každý pátý žadatel. Poptávka totiž výrazně převyšuje nabídku, jelikož UEFA pro české fanoušky vyčlenila jen šest až sedm tisíc vstupenek na každé utkání.

"A co vím, tak těsně před uzávěrkou žádostí bylo na každé utkání zhruba třicet tisíc českých zájemců. Takže těch, na které se nedostane, bude hodně, což mě trápí. My ale pro to nemůžeme nic udělat, protože to není v naší kompetenci," prohlásil Pelta.

FAČR chce alespoň nabídnout fanouškům náhradní variantu, jak kolektivně podporovat svěřence trenéra Pavla Vrby. "Jednáme se Žlutými lázněmi, kde bychom chtěli vytvořit pro fanoušky hlavní zázemí. Chtěli bychom, aby tam byly velkoplošné obrazovky, studio, a to vše v příjemném prostředí u vody," dodal Pelta.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy