Následuje
Aktuálně

Duffyho život před šesti lety visel na vlásku, teď bojuje na Euru

Paříž - Fotbalisté Irska postoupili poprvé v historii do vyřazovací části mistrovství Evropy, pro obránce Shanea Duffyho však nedělní osmifinále s domácí Francií znamená ještě mnohem víc. Před šesti lety totiž při tréninku národního týmu utrpěl vážné zranění jater a život mu zachránila jen okamžitá operace.

Shane Duffy
zdroj: Reuters

Duffy se v květnu 2010 zranil na reprezentačním soustředění při souboji s brankářem. Lékaři mu po zákroku předpovídali několikaměsíční zotavování, čtyřiadvacetiletý stoper však byl mimo hru jen deset týdnů. Návrat k fotbalu korunoval ve středu, kdy proti Itálii nastoupil k prvnímu soutěžnímu utkání za Irsko.

A hned přispěl k senzační výhře 1:0, která týmu zajistila postup ze skupiny. "Nesmíme zapomenout, že Shane Duffy před šesti lety málem umřel," uvedl po utkání spoluhráč z obrany Séamus Coleman. "Už jen to, že nastoupil, je velká věc, ale jeho výkon byl neuvěřitelný," dodal.

Duffy přitom do té doby nastoupil jen ke třem přípravným zápasům, trenér Martin O'Neill ho přesto proti finalistům posledního Eura postavil. "Nevím, co k tomu říct," řekl obránce Blackburnu. "V kvalifikaci jsem nehrál ani minutu, ale věci se ve fotbale mění hrozně rychle. Moc děkuji šéfovi, že mi věřil a dal mi šanci. Myslím, že jsem ho nezklamal," prohlásil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy