Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

Druhý den českého týmu v Tours? Bitva ve stolním tenise, Čech měl napilno

Tours (Francie) – Ještě čtyřikrát se čeští fotbalisté vyspí a jdou do akce. Na duel se Španělskem, které bude prvním soupeřem národního týmu na Euru, se však zatím připravují v areálu hotelu v Tours, kde jsou už druhý den. Během něj si stihli zahrát stolní tenis či zaposilovat si. Vpodvečer je pak čekal trénink na místním stadionu.

Trénink české reprezentace
zdroj: ČTK autor: Taneček David

V hotelu Clarion Chateau Belmont došlo třeba na "brankářskou" čtyřhru ve stolním tenise. Na jedné straně byli jednička Petr Čech s trojkou Tomášem Koubkem a proti nim stálo duo z Basileje gólmanská dvojka Tomáš Vaclík a stoper Marek Suchý.

"Vyhrál jsem já s Čechínem. Nevím, do jaké míry to bylo mým přičiněním, protože Petrovi jde všechno, ale jeden úder jsem měl hezký. Hráli jsme v pantoflích, jen jsme si to vyzkoušeli," řekl Koubek. "Koubas vyhrál jen díky Čechínovi, sám byl dřevěný," doplnil s úsměvem Vaclík.

Se spolubydlícím na pokoji Suchým plánuje rozehrát na playstationu utkání hokejového Stanley Cupu mezi San Jose a Pittsburghem. "Na soustředění s Basilejí jsme spolu odehráli základní část i play-off. Mám s sebou i knížku od Srni, už jsem to rozečetl a jsem na to zvědavý," uvedl Vaclík ke knížce o zesnulém brankáři Pavlu Srníčkovi.

"Teď nám mají na hotelu ještě přidělat šipky, ty si taky zahrajeme. Využijeme všechny tyhle věci," doplnil jej Koubek, který se dva dny před odletem do Tours stal otcem dcery Julie. "Bylo příjemnější, že se to stihlo ještě před odjezdem. Těším se za nimi, roste jako z vody. První hovínko, první přebalování, všechno je teď poprvé. S přítelkyní si vyměňujeme spoustu esemesek," dodal Koubek.

Čech měl přes den napilno a stihl i rozhovor ve francouzštině pro časopis France Football. Jiní hráči zase cvičili v posilovně nebo jezdili na rotopedu.

Hubník už trénoval bez omezení

Zatímco úvodní středeční trénink v Tours, který byl veřejný, sledovaly skoro čtyři tisícovky fanoušků, čtvrteční podvečerní příprava na stadionu místního druholigového klubu už měla tradiční kulisy. Trénink absolvovalo naplno všech 23 hráčů včetně Romana Hubníka, který se od duelu s Ruskem podýkal se zdravotními komplikacemi.

"Mám zlomený nos a dostal jsem do krku, takže jsem ho měl zablokovaný. Ale už se to dalo do pořádku a můžu normálně trénovat," řekl stoper českého týmu.

"Dělali jsme takové ty klasické věci jako přechodovou fázi. Myslím, že pořád to samé, co trenér Vrba praktikuje. Nic speciálního. Jenom jsme to drilovali a ladili detaily jako vždy," uvedl záložník David Pavelka.

"Doteď jsme se soustředili jen na sebe, co my bychom chtěli hrát, jak bychom se tu chtěli představit. Dneska byl první trénink, který byl zohledněn na našeho prvního soupeře Španěly," dodal kapitán Tomáš Rosický.

Reprezentanti budou v Tours až do neděle, kdy se letecky přesunou do Toulouse, kde je v pondělí čeká zápas se Španělskem.

Je nám líto, video expirovalo.
Češi v Tours vzbudili velký zájem, Hubník už se cítí být fit
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy