Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Do našeho týmu by se žádný Angličan nedostal, rýpl si Bale

Lens (Francie) - Derby Walesu s Anglií se blíží, a s tím začínají i malé psychologické války. Gareth Bale prohlásil, že on a jeho spoluhráči mají v sobě víc vášně a hrdosti než slavnější rivalové. Na otázku, kolik Angličanů by se dostalo do waleského kádru, pak s úsměvem prohlásil, že žádný.

Gareth Bale
zdroj: ČTK/PA autor: Joe Giddens

Trenér anglického mužstva Roy Hodgson označil jeho komentáře za neuctivé. Záložník Jack Wilshere reagoval prohlášením, že Angličané nemají Velšany moc rádi a mají mnohem lepší tým než oni. Bale nicméně odmítl, že by nechoval k Anglii respekt. "Nikdy jsem neřekl, že nemají vášeň nebo hrdost. Ale podle mého názoru toho my máme víc. Lidé rádi vytrhávají věci z kontextu, ale já si stojím za svým. Pokud si někdo myslí, že jsem byl nezdvořilý, tak to není pravda," prohlásil.

Odmítl, že by se mužstvo protivníka snažil rozhodit psychologickou hrou. "Pro mě nic takového neexistuje. Ostatní dělají rádi prohlášení, ale my v týmu se soustředíme jen na sebe. Nic nás nesvazuje, necítíme žádný tlak, pouze si chceme užít tuhle příležitost," uvedl.

Nováček Eura, který hraje první velký turnaj od MS 1958, vstoupí do druhého utkání ve skupině B v lepší pozici, protože na úvod zdolal 2:1 Slovensko, zatímco Angličané po gólu inkasovaném v nastavení jen remizovali 1:1 s Ruskem. "Anglie je větší země a mohou si vybírat z více hráčů. Ale cítíme, že jsme tu mezeru mezi námi zmenšili. Známe jejich přednosti a víme, že jsou velmi dobří. Ale vidíme i jejich slabiny, o kterých teď pochopitelně mluvit nebudu," konstatoval Bale, jehož tým neporazil anglické fotbalisty od roku 1984.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy