Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Deschamps: Byl na nás velký tlak, Pogba mohl hrát lépe

Paříž - Trenér Francie Didier Deschamps předvedl v utkání s Rumunskem překvapivý tah, když stáhl velké hvězdy týmu Paula Pogbu a Antoina Griezmanna. Jeho rozhodnutí zaskočilo hráče i fanoušky, nakonec se ale ukázalo jako klíčové pro osud celého utkání. Více prostoru díky tomu dostal Dimitri Payet, který také nakonec rozhodl o vítězství pro domácí mužstvo.

Didier Deschamps
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Střídání Antoina Griezmanna i Paula Pogby bylo překvapením. Oba sice byli aktivní, ale trenér Deschamps chtěl dostat Payeta do středu hřiště. Proto místo nich poslal do hry křídelní hráče Kingsleye Comana a Anthonyho Martiala. A Payet rozhodl střelou právě ze středu hřiště. "Udělal jsem rozhodnutí. Do konce už nezbývalo moc času a chtěl jsem posílit ofenzivu. Měli jsme tam čtyři útočníky a k tomu, abych Payeta udržel ve středu zálohy, musel jsem střídat jednoho ze záložníků. Proto jsme zvolil Pogbu," vysvětlil Deschamps.

Svým rozhodnutím ukázal, jak moc věří Payetovi, který si nominaci vybojoval až letos na jaře. Naopak Pogba podle něj nepředvedl výkon, který od něj očekává. "Vím, že jeho potenciál je větší, než co předvedl. Může hrát mnohem lépe," řekl Deschamps na adresu hvězdy Juventusu Turín.

Projevit se však prý mohla nervozita z prvního utkání, navíc v domácím prostředí. "Byl hodně velký tlak. Všichni očekávali, že vyhrajeme. Z psychologického hlediska to pro nás nebylo snadné, protože hráči vnímají, co se kolem nich děje. Chápu, že pro Rumunsko je těžké vstřebat takovou prohru, ale pro nás to bude povzbuzení našeho sebevědomí a pomůže nám to se uklidnit," dodal Deschamps.

Jeho slova potvrdil i trenér Rumunska Anghel Iordanescu, který souhlasil s tím, že před dalším klíčovým zápasem se Švýcarskem pro něj bude obtížné dát tým psychicky, ale i fyzicky dohromady. "Hráči jsou úplně vyčerpaní. Dali do toho všechno, ale stejně prohráli. Proto musíme brát v potaz i psychologický aspekt, který je na takovém turnaji velmi důležitý," řekl Iordanescu.

Podle něj se utkání rozhodlo už ve čtvrté minutě, kdy Rumun Bogdan Stancu zahodil stoprocentní šanci, když zblízka nepropálil brankáře Huga Llorise. "Kdyby to dal, změnilo by to celé utkání. Ale i tak jsme zahráli dobrý zápas. Chci hráčům poděkovat, že plnili všechny mé pokyny," dodal Iordanescu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy