Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Chystání na Chorvaty. Čech bojoval s PET lahvemi, hráči regenerovali

Tours (Francie) – Už jen sbalit dresy, kopačky a všechno potřebné a vyrazit do St. Étienne. Čeští fotbalisté v Tours absolvovali dopoledne poslední trénink před přesunem do dějiště utkání proti Chorvatsku. Zatímco většina členů základní sestavy regenerovala, brankář Petr Čech se pustil do netradičních cvičení s PET lahvemi. Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku a večer je ještě čeká videorozbor soupeře.

Petr Čech
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Kluci, co hráli se Španělskem, měli spíš takový regenerační trénink. Je dva dny po zápase a ta únava bývá největší. My jsme si dali něco navíc, nějakou střelbu, takže klasika," řekl útočník David Lafata, který při prohře 0:1 se Španělskem odehrál poslední čtvrthodinu.

Brankář Petr Čech absolvoval neobvyklé cvičení. Před ním ležely na trávníku PET lahve, které při střele v poslední chvíli měnily směr letu míče. Gólman Arsenalu tak mohl trénovat chytání tečovaných balonů.

"Když nemáte správné pomůcky, můžete si pomoci jakkoliv. Máte spoustu možností, jak trénovat reflex nebo si trochu ztížit ta cvičení. Lahve splnily svůj účel na sto procent," řekl Čech.

Hráči už naplno vstřebali porážku od Španělů gólem v 87. minutě. Povzbudit je na trénink přišel i předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, který v úterý přijel za týmem do Tours.

"Já myslím, že není důvod, aby pohoda nebyla. Že jsme prohráli se Španělskem, to každého mrzí, ale turnaj tím nekončí. Máme další dva zápasy na to, abychom dosáhli toho, proč jsme sem přijeli. Není důvod propadat panice," podotkl Lafata.

Ve čtvrtek po obědě tým letecky zamíří z Tours do dějiště pátečního duelu. "Tím, že se přelítá a nemáme velké zdržení na letiště, tak se to dá. Není to žádný problém," konstatoval Lafata.

Že v týmu panuje dobrá nálada, ukázala i úterní hudební vložka v hotelu v Tours, kde mužstvo bydlí. Brankář Čech si zahrál na bicí a spolu s ním masér Eduard Poustka na kytaru.

Je nám líto, video expirovalo.
Češi se takticky připravovali na Chorvaty
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články