Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropský pohár žokejů 2020

Chtěli bychom skončit jako Leicester, zní z tábora Islandu

Annecy (Francie) – Leicester, který senzačně ovládl anglickou ligu, by na mistrovství Evropy rádi napodobili fotbalisté Islandu. Seveřané se postarali o šokující osmifinálové vyřazení Anglie a nyní by chtěli ve vítězné jízdě pokračovat až do samotného mistrovského konce.

Slavící fotbalisté Islandu
zdroj: REUTERS autor: Eric Gaillard

"Chtěl bych, aby to skončilo tak, jako to skončilo s Leicesterem. Myslím, že v obou mužstvech je stejný týmový duch. Oni se snažili využívat svých silných stránek, my také. Jsme ochotni pracovat jeden za druhého," řekl jeden z dvojice islandských trenérů Heimir Hallgrímsson.

Před nedělním čtvrtfinále s domácí Francií je ostrovní celek ze severu Evropy ve stejné pozici jako proti Anglii. "Všechen tlak byl na Anglii. Trochu se nám vysmívali před zápasem, ale my jsme neměli co ztratit. Když jdete do zápasu v tomhle rozpoložení, můžete předvést svoje maximum. A stejné to bude s Francií," uvedl Hallgrímsson.

"Nebudeme pod tlakem celého fotbalového světa, že musíme vyhrát. Chceme vyhrát, ale není to nezbytně nutné. To je pro nás veliká výhoda," doplnil islandský kouč.

Euforie po vítězství nad Anglií měla krátký vliv na kázeň některých hráčů, kteří o den později nedorazili včas na týmovou večeři. "Bylo to trochu nedbalé. Řekl jsem hráčům, aby si nemysleli, že zdolali horu, když porazili Anglii. Na hřišti i mimo něj musí být stoprocentní profesionálové. Dvacetiminutové zpoždění se nedá tolerovat," doplnil druhý z islandských trenérů Švéd Lars Lagerback.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy