Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Česká reprezentace dorazila do Rakouska, na kempu má s sebou i rodiny

Kranzach (Rakousko) – Fotbalové Euro se blíží a česká fotbalová reprezentace se tak už přesunula do rakouského Kranzachu a odstartovala tam soustředění před šampionátem ve Francii. Národní tým přivítalo v tyrolském městečku, kde se bude chystat do příští středy, slunečné počasí s teplotou okolo dvaceti stupňů. 

Česká reprezentace na tréninku v Praze
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Přesun byl poměrně pohodový a hladký. I díky fantastickým lidem, kteří se nám o spoustu věcí postarají," řekl záložník Bořek Dočkal, když se spoluhráči dorazil do hotelu Seehof, v němž bude reprezentace po dobu rakouského soustředění bydlet.

Hráči si pochvalovali, že s nimi mohli na kemp odcestovat i rodinní příslušníci. Někteří dokonce dorazili i s dětmi. "Určitě to vítám. Sezona byla dost dlouhá a každá chvíle, kterou můžu strávit s rodinou, konkrétně se synem, je pro mě super," podotkl Dočkal. "Primárně je to hlavně příprava na Euro, ale když můžeme mít po ruce rodinu, je to pro nás velmi příjemná věc," dodal sparťanský středopolař.

Původně se měli fotbalisté připravovat v Seefeldu, na poslední chvíli se však vedení reprezentace rozhodlo kvůli lepším podmínkám přesunout soustředění do Kranzachu. V oblasti kolem jezera Walchsee místní občané vědí, že mají vzácnou návštěvu. "Samozřejmě vím, že tu jsou čeští fotbalisté. Celé okolí o tom mluví," řekla majitelka jednoho z penzionů Regina Hörfarterová. Na fotbalisty jsou zde však zvyklí, jelikož na soustředění do těchto končin jezdí i jiné národní celky či bundesligové kluby.

"I my s Plzní jezdíme na soustředění do Rakouska pravidelně. Tady se o nás dokonce starají stejní lidé. Když je hezky jako dnes, tak je to tady nádherné. Na mě to působí dobře a dodává to energii," řekl záložník Daniel Kolář. V podvečer absolvovala reprezentace v Kranzachu první trénink na hřišti, které je součástí hotelového areálu hned pod vrcholky Alp. Pro přípravu tak mají hráči absolutní klid, který narušovalo jen bučení krav pasoucích se hned u hřiště a kokrhání kohoutů. 

Je nám líto, video expirovalo.
Reprezentace dorazila na soustředění a má za sebou lehký trénink

Na rakouském soustředění odehraje dva přípravné zápasy, 27. května v Kufsteinu s Maltou a 1. června v Innsbrucku s Ruskem. Trenér Pavel Vrba přivezl 25 hráčů a už v úterý oznámil, že útočník Patrik Schick a záložník Lukáš Mareček budou v roli náhradníků. Konečná nominace 23 jmen pro Euro musí být oznámena do 31. května.

Generálku na šampionát sehraje český celek 5. června v Praze s Koreou a na turnaj odletí 8. května. V základní skupině ME změří reprezentanti postupně síly s obhájcem titulu Španělskem, Chorvatskem a Tureckem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy