Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Rakousko

Casillas, nebo De Gea? Del Bosque se zatím o španělské jedničce nerozhodl

Getafe (Španělsko) – Žhavá otázka zůstává zatím neodpovězena. Trenér španělských fotbalistů Vicente del Bosque stále ještě nemá promyšlené, kdo bude brankářskou jedničkou na mistrovství Evropy. Rozhodnutí, zda bude chytat veterán Iker Casillas, nebo David de Gea, neoznámí dřív než 13. června, kdy obhájci titulu v Toulouse odstartují Euro proti českému týmu.

Vicente del Bosque
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Pětatřicetiletý Casillas, který loni v létě odešel z Realu Madrid do Porta, za reprezentaci absolvoval rekordních 167 zápasů. Pomohl ke zlatu na ME (2008 a 2012) i na MS (2010) a odchytal také většinu kvalifikace. Jenže o deset let mladší De Gea v posledních sezonách září v Manchesteru United a část fanoušků by ho chtěla na místo Casillase.

"Tohle jsem zatím neřešil. První věc je vybrat tým, potom následuje přípravná fáze, ve které jsme nyní, a až pak finální rozhodování o sestavě," řekl Del Bosque.

Jasno nemá ani Casillas. "De Gea už není talent pro budoucnost, ale silný konkurent. Je jasné, že všichni z nás si myslí, že mohou hrát a pomoci reprezentaci. Ale rozhodnutí, kdo nastoupí, je na trenérovi," uvedl dlouholetý kapitán národního týmu.

Ví, že brankářská otázka je nejen pro španělská média velkým tématem. "Neustále je na mě upřeno 40 kamer a každé gesto, které udělám směrem k Davidovi, bude vytrženo z kontextu a použito v televizních show. Ale je mezi námi zdravá konkurence a klape nám to," prohlásil Casillas.

Del Bosque potvrdil, že v dnešní generálce proti Gruzii (od 20:45) dostane v Getafe příležitost De Gea, což ale nemusí znamenat, že bývalý gólman Atlética Madrid bude jedničkou i na Euru. Třetím brankářem španělské reprezentace je dvaadvacetiletý Sergio Rico ze Sevilly.

"Všichni naši gólmani jsou dobří. Protože Casillas hrál minulou přípravu proti Koreji, možná teď nastoupí De Gea. Ale na to, kdo bude v brance proti Čechům, si musíte počkat do 13. června," prohlásil Del Bosque.

"Nevím, jestli sestava proti Gruzii bude totožná s tou proti českému týmu. Chceme, aby se zapojilo dvacet hráčů a vzájemně si rozuměli na hřišti. Víme, jak budeme hrát, vědí to i oni. Vybereme ty nejlepší, protože máme každou pozici zdvojenou," dodal pětašedesátiletý kouč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy