Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Itálie

Kouč Švédska: Operace proběhla úspěšně, ale pacient zemřel

Kyjev - Velké zklamání zavládlo v táboře švédských fotbalistů po porážce 2:3 s Anglií, znamenající konec nadějí na postup ze základní skupiny mistrovství Evropy. Domnívají se, že za svůj výkon si nezasloužili prohrát. "Operace proběhla úspěšně, ale pacient zemřel," řekl trenér Švédů Erik Hamrén, jehož svěřenci padli i v úvodním duelu s Ukrajinou 1:2. "Zatím jsme na turnaji odehráli dva výborné poločasy, jeden dobrý a jeden špatný, a máme z toho dvě porážky. To je velké zklamání," dodal.

Danny Welbeck
zdroj: ČTK/AP

Podobně to viděl i útočník Zlatan Ibrahimovic. "Myslím, že jsme byli lepší než Ukrajina a Anglie. V obou zápasech jsme vedli, ale nakonec jsme prohráli. To je frustrující. Nechápu, proč jsme oba zápasy prohráli. Navíc nezaslouženě," řekl kanonýr AC Milán.

I nejzkušenější hráč týmu Olof Mellberg, který si zahrál na čtyřech posledních ME, považoval prohru za nezaslouženou. "Jsme velmi zklamaní, protože si myslíme, že po takovém výkonu bychom si zasloužili více. Jenže dostat pět gólů ve dvou zápasech je opravdu hodně. Zvláště když sami v šancích selháváme. S tím nelze postoupit," připustil Mellberg.

Erik Hamrén, trenér Švédska: "Bylo tam potřebné nasazení a vůle hrát svou hru. Jenže k vítězství je potřeba také trochu štěstí a být efektivnější, jak to předvedli Angličané. My hráli dobře, ale dostali jsme podivné góly. První gól bylo hlavičkářské umění Carrolla, u druhého byla smolná teč, no a Welbeck už podobný gól nedá za celou svou kariéru."

Hrdinou zápasu se stal Danny Welbeck, když patičkou překonal brankáře Isakssona a zařídil Anglii vítězství. "Bylo to velmi chytré zakončení," pochválil svého svěřence trenér Roy Hodgson. Pro útočníka Manchesteru United šlo o první soutěžní zásah v reprezentačním dresu, předtím se trefil jen v přípravě s Belgií. O to větší radost mu branka udělala. "Dát vítězný gól v tak důležitém utkání je neskutečné," prohlásil Welbeck.

Hlavní zásluhu na jeho gólu měl ale Theo Walcott. "Když nechá obrana Thea rozeběhnout, je smrtící. Věděl jsem, že půjde k lajně a bude vracet míč, tak jsem se snažil najít si co nejlepší pozici. Když pak ke mně směřoval míč, hned jsem věděl, co chci udělat," popsal Welbeck svou trefu.

Střídajícího Walcotta potěšilo, že svým výkonem přispěl k tomu, že si Anglie vylepšila reputaci po nezáživné remíze 1:1 s Francií. "Po prvním zápase jsme cítili, že musíme hrát ofenzivněji. A jelikož jsme vstřelili tři góly, tak se to asi povedlo. Pomohlo nám ale i to, že hodně fotbalistů Švédska hraje Premier League, a tak s námi hráli ve velkém tempu po celý zápas, jak jsou zvyklí," dodal Walcott.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy