Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Kadlec: Je před námi další finále

Vratislav - Fotbalové reprezentanty čeká třetí zápas v základní skupině evropského šampionátu, ale Michal Kadlec si připadá, jako by se chystali už na druhé finále. Sám se ale těší na sobotní klání s Polskem, přímý souboj o účast ve čtvrtfinále mistrovství Evropy.

Michal Kadlec
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Kadlec věří, že Češi klíčový duel zvládnou stejně jako ten úterní s Řeckem, v němž výhrou 2:1 odvrátili hrozbu předčasného vyřazení. Podle Kadlece i teď mužstvu pomohly zkušenosti z kvalifikace, v níž Češi zažili několik krizových okamžiků. "Těžkých situací jsme zažili několik a umíme s tím pracovat, což se opět potvrdilo. A teď nás znovu čeká takové finále. V minulosti nám pozice, když šlo do tuhého, seděla. Snad se budeme smát i v sobotu," uvedl Kadlec.

Sedmadvacetiletý zadák vítá, že český tým bude s Polskem znovu hrát "o všechno". Totéž platí i pro soupeře, který postoupí jen v případě vítězství. Čechům stačí i remíza za předpokladu, že Řecko nevyhraje nad Ruskem. "My jsme zvyklí hrát pod tlakem. Snad i nyní uděláme ten poslední krok. Náš cíl postoupit do čtvrtfinále se nemění," uvedl Kadlec.

Českému výběru prý hodně pomůže zkušenost z úterního zápasu s Řeckem. Tým kouče Michala Bílka byl pod tlakem, protože v případě druhé porážky by předčasně přišel o postupové naděje, výhra však jeho vyhlídky podstatně zvýšila. "To nejhorší jsme si snad vybrali při zápase s Ruskem. Beru to tak, že každý tým na šampionátu potká jeden slabší moment a my jsme si ho snad vybrali hned na začátku. Snad se budeme jen lepšit," prohlásil Kadlec.

I on v úterý poznal, jak je fotbal vrtošivý. Po debaklu s Ruskem se i na něj valila kritika. Poté, co se v duelu s Řeckem z levého kraje obrany přesunul do jejího středu, obstál i celý tým. "Ve fotbale se všechno mění hodně rychle. V pátek tam byly chyby, teď to bylo zase lepší. Lepší chvíle si snažím užívat, protože vím, že se to zase může otočit. Ale jsem pokorný, stejně jako celý tým," řekl Kadlec.

V úterním duelu s Řeckem byl u vytržení, jak se Čechům povedl start do utkání. Dvě vstřelené branky do šesté minuty, to Kadlec prý ještě nezažil. V úspěch věřil i poté, co Řecko po poločase snížilo po chybě brankáře Petra Čecha. "Chyby se stávají i nejlepšímu brankáři. Důležité je, že to neovlivnilo celkový výsledek. Petra jsme víc chlácholili po Turecku (na ME 2008). Tam to bylo horší," připomněl Kadlec Čechův zkrat v posledním utkání skupiny na minulém Euru, po kterém postup do čtvrtfinále v přímém souboji slavilo Turecko. "U brankářů jsou chyby prostě nejvíc vidět. V sobotu to může být zase tak, že přijde jeho zápas a on nám postup vychytá," řekl Kadlec.

Vydařenou premiéru na velkém turnaji má za sebou plzeňský levý bek David Limberský. V úterním duelu mistrovství Evropy s Řeckem dostal šanci v základní sestavě fotbalové reprezentace a velmi dobrou defenzivní činností na hlavní útočnou osobnost soupeře Dimitrise Salpingidise pomohl k výhře 2:1. Den po zápase prohlásil, že šlo o jeden z vrcholů jeho kariéry.  "To bezpochyby. Ligy mistrů v dresu Plzně si považuju hrozně moc, ale tohle je reprezentační úroveň, navíc mistrovství Evropy. Takže to řadím mezi top utkání kariéry spolu se zápasy s Barcelonou a AC Milán," řekl Limberský.

Za úkol měl ubránit Salpingidise, který se vůbec neprosadil. "Připravoval jsem se na něj, protože v tom prvním utkání s Polskem byl u všeho podstatného a měl výborné náběhy. Takže jsem na něj hrál tak trochu osobně. I když šel za stopery, tak jsem se snažil být u něj. Takový byl příkaz," řekl Limberský. "Jsem rád, že se nedostal do zakončení, stejně jako ostatní Řeci," dodal Limberský.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy