Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Jiráček: Zápas byl v režii Portugalců

Varšava – Na Euru se Petr Jiráček zařadil mezi hlavní opory českého týmu, dvěma góly v základní skupině nasměroval Čechy do čtvrtfinále, ani on ale porážku od herně vyspělejších Portugalců odvrátit nedokázal. Věří však, že jak tým, tak on osobně nasbíral na šampionátu řadu zkušeností, které prodá v blížící se kvalifikaci o mistrovství světa.

Petr Jiráček a Tomáš Rosický
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Euro dá každému hodně zkušeností. My je shromažďujeme a věříme, že to v kvalifikaci prodáme. Odehráli jsme tady hodně těžkých zápasů," řekl Jiráček. Hráč bundesligového Wolfsburgu mluvil smířeně, vnímal převahu soupeře v zápase i kvalitu jeho individualit. "První půlhodinu jsme s nimi hráli dobře, ale pak nám půjčovali míč méně a bylo to pro nás těžší minutu od minuty. Portugalci ukázali svoji kvalitu a bylo to v jejich režii," uvedl Jiráček.

Marně toužil po tom, aby Češi dovedli zápas do prodloužení, proti byl hvězdný Cristiano Ronaldo se svojí brankou v 79. minutě. "Vzdorovali jsme dlouho, ale nepovedlo se to uhrát do prodloužení. Ale snažili jsme se a nechali na hřišti všechno," uvedl Jiráček. Výkon Ronalda jej prý uchvátil. "Zase Portugalsku vyhrál zápas," ocenil Jiráček.

Po vyřazení z turnaje prý na šampionát nezanevře, při dovolené bude závěr sledovat v televizi. "Euro dokoukám určitě. Ale také si chci pořádně odpočinout, protože sezona byla opravdu dlouhá. Na fotbal začnu myslet, až zase začne příprava," řekl Jiráček.

Netuší, jestli mu vystoupení na Euru, při kterém se gólově prosadil proti Řecku a domácímu Polsku, pomůže ve Wolfsburgu, kde na konci jara vypadl, částečně i vinou zranění, ze základní sestavy. "Odezvu z Wolfsburgu na mé výkony nemám žádnou. Až se tam vrátím, začneme všichni na stejné startovní čáře. Přípravných zápasů bude hodně a je na mně, abych dokázal, že na základní sestavu mám," uvedl rodák ze Sokolova.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy