Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IPPON

Je na čase postavit Daridu

Kouč Michal Bílek měl prý před závěrečnou nominací na mistrovství Evropy velké dilema. Kvůli zranění Tomáše Rosického potřeboval vyztužit střed zálohy, a tak vyvstala otázka, zda vzít raději Daniela Pudila nebo nováčka v podobě Vladimíra Daridy. Nakonec zvítězil záložník z Plzně. Pudil asi mlátil hlavou o zeď, Darida se naopak mohl tetelit blahem. Ne na dlouho.

Ondřej Nováček
zdroj: ČT24 autor: V. Rejl

Věřím Bílkovi, že se v jeho případě rozhodoval podle nejlepšího svědomí. Darida hraje delší dobu slušně, i když prezentace toho, proč vlastně na Euro jel, byla, přiznejme si, trochu krkolomná. "Jeho výkon mi zamotal hlavu. Za tu půlhodinu, co byl na hřišti, podal velmi dobrý výkon," řekl trenér k přáteláku s Izraelem. Žijeme v uspěchané době.

Raketový vzestup plzeňského odchovance by chtěl prožít leckdo. Ještě loni hrál druhou ligu, pak si ho nedávný účastník Ligy mistrů stáhl z hostování v Sokolově do základu a najednou už kopal proti Schalke. Je mu jednadvacet, z kádru je nejmladší a s tím, že jede na Euro jako náhradník, se smířil ještě před odjezdem.

Já ne. Daniel Kolář, který byl dalším adeptem na post Rosického, vystřídal záložníka Arsenalu už v půli při utkání s Řeckem. Ne že by to někdo čekal, ale jistotě, s jakou se po trávníku 'malý Mozart' pohybuje, se nepřiblížil. Naopak – Bílek si hráče z Plzně vybral i do utkání s Polskem a negativní dojem z jeho představení se ještě víc prohloubil.

Ten kluk musel před výkopem vypít snad PETku neviditelného inkoustu. Sice běhal, ale že by dokázal podržet nebo dobře přihrát míč, se říct zdaleka nedalo. "Často se to pasovalo do role, že bez Rosického nepůjde skoro nic," řekl Kolář. S tím souhlasím až na výjimku, že Kolář díru nezacelil, to spíš Tomáš Hübschman hrál za dva.

"Alespoň na pár minut bych se mohl na hřišti ukázat," doufá Darida, který má na kontě 26 prvoligových startů a tři góly. Ta chvíle je právě teď. Risk je zisk! Proč nevyužít šance v utkání s Portugalskem? Darida po hřišti lítá, je to technik, dobře přihrává, používá obě nohy. Tohle je Kolářovi cizí. Jeho stav mi připomíná časy, kdy ještě hrával ve Spartě. Tehdy se spíš jednalo o občasnou bolest očí. Ty už dnes bolet nemohou, když jej zkrátka moc nevidíte.

Samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby se opět zapojil Rosický, ale to se s blížícím se čtvrtfinále jeví stále méně reálně. S tímhle Bílek nemusel Daridu do Polska vůbec vozit. Rovnou mohl ve vlaku nechat Pudila a nic by se nestalo.

Kvůli zkušenosti? Já myslel, že časy, kdy se jezdily za Krkonoše kupovat čokoládky, už jsou pomalu pryč. Darida by příležitost dostat měl, a to nejen na tiskové konferenci. Tenhle univerzální záložník by se jistě snažil ukázat, co v něm vězí a třeba by ho zmerčil skaut z jeho oblíbeného Manchesteru United. No dobře, tak ne, ale představa je to hezká.

Hlavní zprávy