Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Lakros - „To je způsob života“

Jak na Ronalda?

Vratislav - Stejnou otázku dlouho řešili před čtyřmi lety a na správné řešení stejně nepřišli. Čeští fotbaloví reprezentanti i na letošním evropském šampionátu vymýšlejí, jak uhlídat portugalského fenoména Cristiana Ronalda. Na minulém Euru obávaný kanonýr z Realu Madrid jednou brankou přispěl k výhře svého týmu 3:1 ještě v základní skupině, ve čtvrtek se uskuteční další díl vzájemného souboje.

Trénink české reprezentace
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Češi touží po odvetě, tentokrát už ve čtvrtfinále turnaje. Defenziva reprezentačního výběru se má na pozoru. "Ale nezdá se mi o něm, ani se ho nebojím. Spím klidně. Už jsem ho párkrát viděl hrát, takže celkem mám představu, co od něj čekat," prohlásil Theodor Gebre Selassie, kterého čeká na pravém kraji obrany s Ronaldem zřejmě nejvíc soubojů.

Ronaldo letos v "Bílém baletu" nastřílel ve všech soutěžních zápasech ohromujících 58 branek, dalších sedm si připsal v národním týmu a bilanci si může dál vylepšovat právě na mistrovství Evropy. Proti budou právě Češi. Když Ronalda uhlídají, jejich šance na úspěšný výsledek vzrostou. "Snad bude mít špatný den a my vyloženě dobrý, na to musíme spoléhat," plánoval Tomáš Sivok. "Připravit se ale na takového hráče a načíst ho je těžké. Před zápasem s Ruskem jsme třeba věděli, že Keržakov nemá dobrou hru hlavou. To u Ronalda neplatí. On má úplně všechno," dodal Sivok.

"Pravá noha, levá noha, rána z dálky, hlavička, souboje jeden na jednoho, trestné kopy. Nikdo z nás teď nechce, aby mu vycházelo všechno. Znamenalo by to, že se prosadí, což my nepotřebujeme. Pokusíme se ho udržet na uzdě," řekl brankář Čech. Svůj obdiv a respekt k sedmadvacetiletému rodákovi z Madeiry netají. "Je výjimečný. Vážně nedokážu říct, jestli je nejlepší na světě Messi, nebo právě on," dodal Čech.

"Hlavní je nenechat ho rozběhnout. Když si navede balon do souboje jeden na jednoho, bývá většinou už pozdě. Důležité je, aby neměl jednoduchou cestu dopředu, být kompaktní a zavírat před ním veškeré volné prostory," řekl Čech. I na něm samém bude naložena velká tíha zodpovědnosti.

"Kdybychom hráli podobně jako Nizozemci, byla by to naše smrt. Za všech okolností musíme být stále kompaktní. Víme, že když zdvojíme Ronalda, hned se otevře prostor pro někoho jiného. Třeba Nani je také fantastický. Je zapotřebí maximální obětavost," prohlásil Sivok.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy