Je nám líto, video expirovalo.

Italy straší remíza

Poznaň – Italové se bojí, že by se mohla opakovat nedávná historie. Před osmi lety je o postup ze skupiny připravila remíza 2:2 mezi Švédskem a Dánskem, která bez ohledu na výhru Italů poslala oba severské týmy do čtvrtfinále. Pokud by pondělní zápas Španělska s Chorvatskem skončil stejným výsledkem, Itálie by opět skončila na Euru už po základní skupině.

Italský trenér Cesare Prandelli
zdroj: ČTK/AP autor: Jon Super

Ze španělského i chorvatského tábora shodně zní, že se žádná domluvená remíza nechystá. Italské deníky ale mají ze zápasu Chorvatsko - Španělsko větší obavy než z utkání squadry azzurry s už odepsanými Iry, které považují za víceméně jasnou záležitost. "Musíme doufat ve sportovní čest Španělů," napsala Gazzetta dello Sport.

Brankář Gianluigi Buffon, který byl před osmi lety v kádru vyřazených, uklidňuje fanoušky, že se starý scénář opakovat nebude. "Utkají se dva týmy s rozdílnou úrovní. Španělé jsou nejlepším mužstvem na světě a mají hráče s 'rodokmenem', kteří si žádné nesportovní chování nemohou dovolit," řekl Buffon.

Také trenér Irů Giovanni Trapattoni, který před osmi lety vedl italský tým, předpokládá, že se historie nebude opakovat. "Jisté pochybnosti jsou, ale já vždycky věřím v to dobré v lidech," řekl nejzkušenější trenér na Euru.

Pokud zápas Chorvatsko - Španělsko neskončí 2:2 nebo 3:3, pak budou mít Italové postup ve svých rukách. Při výhře jednoho z týmů i při bezbrankové remíze jim bude stačit jakákoli výhra nad Irskem. Pokud by utkání skončilo 1:1, museli by si Italové vylepšit skóre. Potřebovali by tak vstřelit minimálně tři góly a vyhrát alespoň o dva, tedy například 3:0, 3:1, 4:1 nebo 4:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy