Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Historické vítězství i s "parádou" Petra Čecha

Byl to historický den, od rozdělení Československa jsme Řekům nedali gól a navíc jsme je nikdy neporazili. Včera? Góly dva, body tři. Paráda! Atmosféra ve studiu byla pozitivní, plná očekávání stejně jako v Českém domě, v místě dějiště. S Radkem Bejblem, Vráťou Lokvencem a Ondřejem Lípou jsme si před výkopem zatipovali. Neřeknu, kdo vyhrál (já to nebyl), ale prozradím, že ani jeden tip nebyl na výhru Řeků.

Josef Němec
zdroj: ČT4

Sestava doznala dvou zcela logických změn v sestavě. Limberský v sestavě, skvěle. Pro mě burcující a na hřišti za jakéhokoliv stavu "žijící" element. V defenzivě působil velmi obezřetně a jistě směrem vpřed přesně vycítil, když to situace dovolila, co a kdy si může v takhle těžkém zápase dovolit. Celkově obranná činnost naší fotbalové reprezentace byla ve všech řadách o třídu lepší než v utkání s Ruskem. Obrovsky tomu přispěl nový muž v záložní řadě Hübschman. Excelentní výkon. Takhle dobře jsem Tomáše na reprezentační úrovni ještě neviděl zahrát. Oběhat a obránit to musel za dva, protože Jarda Plašil si už druhý zápas nazul ty samé, dle pohybu asi betonové kopačky. Hráč takového kalibru nás musí přesvědčit o svých kvalitách daleko, daleko víc a obzvláště v tak těžkých utkáních.

Čtveřice Jiráček, Hübschman, Pilař, Rosický těžkopádného Plašila táhla už druhý zápas. Jardo, ve třetím zápase jsi na řadě ty, a to nás bude konečně jedenáct.

Utkání celkově hrozně moc ovlivnilo poločasové střídání a stažení Baroše. Fungování dvojice Pilař - Limberský je nám známo a včerejší druhý poločas odtajnil potřebu fungování dvojice Rosický - Baroš. Jeden vymýšlí, neztrácí a neúnavně tvoří. Druhý dře, neskutečně maká a presuje do padnutí, to vše pro tým. Střídající Kolář dělal tu nejlepší práci, jakou mohl, a i Pekhart měl světlé okamžiky, ale v jejich případě mi to vyznělo: "Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž".

Závěrem musím zmínit "parádu" v té době našeho kapitána Petra Čecha. Klasický příklad toho, že jsme jen lidé. U obrazovky jsem tleskal, když jsem viděl jeho rukavice letící do ochozů. Nový zápas, nové rukavice a klíč od branky. Petře, zamkni branku a klíč zahoď za těmi rukavicemi.

Kluci DĚKUJEME za tři body. Byly to emoce, byl to prožitek, byla to hrdost. CHCEME TO JEŠTĚ JEDNOU!

Hlavní zprávy